کد خبر: 932504 A

با حضور برخی از خانواده‌های شهداء؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: با وجود نقشه‌های دشمن، انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان یکی از رسالت‌های سنگین در مسیر انقلاب است.

به گزارش ایلنا ازقم، سیدموسی حسینی کاشانی در آئین رونمایی از نشان و سند هویت بصری کنگره شهدای استان قم، که امروز هفتم تیرماه ۱۳۹۹، در تالار شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد، بیان کرد: انقلاب اسلامی مدیون خون شهیدان است و باید جانفشانی‌های آنان را پاس بداریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم افزود: با وجود نقشه‌های دشمن، انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان یکی از رسالت‌های سنگین در مسیر انقلاب است.

وی تصریح کرد: نسل جوان امروز، حال و هوای ابتدای انقلاب و دفاع مقدس را ندیده‌اند و ما باید این فرهنگ ایثار و شهادت را به وسیله فرهنگ و هنر به جامعه انتقال دهیم.

حسینی کاشانی خاطرنشان کرد: خون شهیدان تضمین کننده این نظام است و شهدا به گردن همه ما حق دارند، دشمنان نیز باید بدانند تا این کشور و نظام دو بال ولایت و شهادت را دارد هیچگاه زمین گیر نخواهد شد.

وی گفت: پیروی از فرمایش و منویات رهبر معظم انقلاب بهترین راهکار برای عبور از پیچ‌هایی است که با آنها مواجهیم؛ با حرکت در این مسیر هرگز به نظام جمهوری اسلامی خللی وارد نمی‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم عنوان کرد: یکی از وظایف اصلی کنگره شهدای استان انتقال فرهنگ ایثار و شهادت است، در کنار مجموعه سپاه پاسدارن، جمعی از هنرمندان نیز به عنوان زیر مجوعه کمیته فرهنگی هنری کنگره شهدای قم به این رویداد مهم لبیک گفتند که جای تقدیر دارد و امیدواریم بتوانیم در کارگروه‌های مختلف خروجی خوبی را داشته باشیم.

وی بیان کرد: پایه همه برنامه‌های هنری کنگره قطعا همین نشان و سند هویت بصری است و در این جا باید از استاد مسعود نجابتی که با ذوق و شوق تمام نسبت به طراحی زیبای این سند اقدام کردند قدردانی کنیم.

استان قم ایثار و شهادت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم بنیاد شهید قم مراسمات قم شهدای قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر