کد خبر: 931365 A

در دیدار جمعی از خادمان حرم امام رضا(ع) مطرح شد؛

جمعی از خادمان حرم رضوی (ع) تحت عنوان کاروان خورشید با استاندار قم دیدار ونقش رضوی و بسته متبرک آستان قدس رضوی را به وی اهداء کردند.

به گزارش ایلنا از قم، بهرام سرمست استاندار قم در دیدار خدام حرم امام رضا(ع) طی سخنانی اظهار کرد: خدمت در قم و مشهد توفیق الهی است و مسئولان این دو استان باید در خدمت به زائرین و مجاورین پیشگام باشند.

وی شیوع بیماری کرونا از اسفندماه سال گذشته را مورد توجه قرار داد و با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در ستاد ملی کرونا برای اعمال محدودیت ها در اماکن مقدس افزود: این تصمیم برای مسئولان نیز سخت بود؛ اما سلامت زوار ائمه اطهار در اولویت قرار داشت.

سرمست افزود: در استان قم تنها به دستورالعمل ها و بخشنامه ها بسنده نشد و اعمال محدودیت ها با هماهنگی مراجع عظام تقلید و تولیت اماکن مذهبی انجام شد.

مقام عالی دولت در استان همچنین با اشاره به هماهنگی و تعامل همه ی بخش ها با ستاد بحران استان قم در مقابله با بیماری کرونا گفت: تمام دستگاه ها با همه ی توان خود در مقابله با این بیماری بسیج شدند.

وی با اشاه به همراهی مردم و خیرین در برون رفت از این بحران خاطرنشان کرد: خدام اماکن مقدس در کنار گروه های مختلف مردمی، پشتیبان سیستم سلامت در مدیریت این بحران بودند.

استاندار قم با اشاره به تدابیر اتخاذ شده برای نهادینه شدن فرهنگ همدلی که در بحران کرونا شکل گرفت خاطرنشان کرد: در همایشی از فعالان این عرصه و خیرخواهانی که در این ایام در جهت سلامت و معیشت مردم گام برداشتند تجلیل خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری جایگاه ویژه ای برای قم و مشهد قائل هستند خاطرنشان کرد: پیوند قم و مشهد ناگسستنی و خاص است و امیدواریم با همکاری مسئولان این دو شهر شاهد اعتلای جایگاه آنها در تراز اسلام ناب باشیم.

استان قم امام رضا حضرت معصومه مشهد استانداری قم دهه کرامت بهرام سرمست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر