کد خبر: 930257 A

رئیس پلیس فتای قم خبر داد؛

رئیس پلیس فتا استان قم از شناسایی فردی که در فضای مجازی با شگرد شارژ رایگان همراه اول و ایرانسل اقدام به کلاهبرداری از کاربران می‌کرد، خبرداد.

 به گزارش ایلنا از قم، سرهنگ "علی موالی" در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از همشهریان مبنی بر اینکه با عنوان ارائه شارژ رایگان ایرانسل و همراه اول از طریق لینک‌های بارگزاری در شبکه‌های اجتماعی، به صورت غیر‌مجاز از حساب وی برداشت شده است، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های بعمل آمده مشخص شد کلاهبردار مذکور در یکی از کانال‌های شبکه اجتماعی تلگرام با تبلیغ شارژ رایگان و درخواست مبلغ هزار تومان از کاربران در یک درگاه جعلی الکترونیک بانکی بابت شرکت در قرعه‌کشی اقدام به شیادی می کند.

سرهنگ موالی ادامه داد: متهم اقدام به ساخت یک درگاه جعلی با موضوع شارژ رایگان کرده و با تبلیغ گسترده این درگاه جعلی در کانال‌ها و گروه های شبکه‌های مجازی، افراد را به عضویت در این کانال و خرید شارژ رایگان  ترغیب و پس از جمع آوری اطلاعات در درگاه فیشنگ مربوطه، اقدام به برداشت غیر‌مجاز از حساب شهروندان می کرد.

وی اضافه کرد: با تلاش کارشناسان پلیس فتا استان در نهایت کلاهبردار موصوف دستگیر و به همراه پرونده تشکیل شده به مرجع قضائی معرفی شد.

رئیس پلیس فتا استان به شهروندان توصیه کرد: کاربران در حوزه خرید اینترنتی باید از اصلی بودن صفحه سایت و نشانی اینترنتی مطمئن شوند تا از طریق درگاه‌های جعلی در دام کلاهبرداران قرار نگیرند بنابراین برای افزایش ضریب امنیت خرید‌های اینترنتی به بانک مربوطه مراجعه و نسبت به فعال‌سازی رمز‌پویا یا همان رمز یکبار مصرف حتماً اقدام کنند.

استان قم پلیس قم پلیس فتا پلیس فتا قم شارژ رایگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر