کد خبر: 929214 A

استاندار قم مطرح کرد؛

استاندار قم پس از جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس و مراکز آموزش عالی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قم، دکتر بهرام سرمست استاندار قم، امروز شنبه ۱ تیرماه ۹۹، پس از جلسه ستاد ملی کرونا که به صورت ویدئوکنفرانس و به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به مباحث مطرح شده در این جلسه، به خبرنگاران گفت: تبعات روحی و روانی ناشی از بیماری کرونا بر اقشار مختلف مردم در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد از ظرفیت روانشناسان برای آماده سازی مردم برای تداوم رعایت پروتکل ها در راستای مقابله با بیماری کرونا استفاده شود.

استاندار قم زیرساخت های فراهم شده در حوزه ی بهداشت و درمان در دوره ی ۷ ساله ی دولت تدبیر و امید را مورد توجه قرار داد و افزود: این زیرساخت ها کمک شایانی در راستای مقابله با بیماری کرونا داشتند.

سرمست با اشاره به طرح های مخلتف ستاد ملی کرونا برای مقابله با این بیماری ادامه داد: شاهد موفقیت دولت در محقق شدن برنامه ها در راستای کنترل بیماری بوده ایم.

وی وضعیت شهرستان های مختلف در رابطه با بیماری کرونا را مورد توجه قرار داد و افزود: سازوکار تصمیم گیری در رابطه با بیماری توسط استانها در این جلسه مشخص شد.

استاندار قم تصویب دستورالعمل مرتبط با زندانیان در این جلسه را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: این دستورالعمل ها توسط مسئولان مربوطه عملیاتی خواهند شد.

مقام عالی دولت در استان قم همچنین ضمن قدردانی از همراهی مردم قم با مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا گفت: زمان مشخصی برای پایان بیماری کرونا وجود ندارد و پیشگیری حداکثری و مستمر بایستی در دستور کار همه ی شهروندان باشد.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازگشایی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و آموزش و پرورش از ۱۵ شهریور ماه گفت: کلاس های درس به صورت ترکیبی از مجازی و حقیقی برگزار خواهند شد.

وی تصریح کرد: دانشجوها این فرصت را خواهند یافت که در محل سکونت خود از امکانات اموزشی استفاده کنند و خوابگاه ها و کلاس های آموزشی حتی الامکان خلوت خواهند بود.

سرمست لغو تعطیلی مدارس در روزهای پنجشنبه در سال تحصیلی جدید را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: برنامه ریزی آموزش و پرورش به ترتیبی خواهد بود که کلاس های درسی مدارس خلوت و به صورت شیفتی برگزار شوند.

استان قم تعطیلی مدارس ریاست جمهوری استانداری قم بهرام سرمست کروناویروس کرونا در قم ستاد ملی مقابله با کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر