کد خبر: 912267 A

با اعتبار ۶۷۵ میلیاردی صورت گرفت؛

رییس اداره نگهداری راه‌های اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم گفت: با اعتبار ۶۷۵ میلیارد ریال طرح بهسازی و روکش آسفالت ۱۳۹کیلومتر از راه‌های این استان در قالب ۱۴ پروژه عمرانی اجرایی می‌شود.

به گزارش ایلنا از قم، محمدرضا زیدآبادی، با اعلام خبر فوق اظهار داشت: این طرح در راستای افزایش ضریب ایمنی و نگهداری از راه‌های استان اجرایی خواهد شد.

وی اضافه کرد: در این راستا اجرای ۱۴ پروژه در دستور کار قرار گرفت که ۱۰ پروژه فعال و عملیاتی شده و چهار پروژه دیگر در مراحل فراخوان، مناقصه و انتخاب پیمانکار  می‌باشد.

رییس اداره نگهداری راه‌های اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم، پروژه‌های بهسازی و روکش آسفالت لایه نازک در  باند شمالی کمربندی قم-اراک و بزرگراه قم – سلفچگان به طول ۲۵ کیلومتر، بازیافت سرد آسفالت در  بزرگراه  راهجرد – سلفچگان به طول هشت کیلومتر، بهسازی محور قدیم قم – تهران به طول ۱۴ کیلومتر را تعدادی از پروژه‌های در حال اجرای این طرح عنوان کرد.

زیدآبادی خاطرنشان کرد: همچنین پروژه بهسازی و روکش آسفالت محور سلفچگان – دلیجان به طول ۱۴ کیلومتر، تکمیل پروژه چهار خطه کردن محور قدیم سلفچگان – ساوه به طول ۶ کیلومتر، بهسازی و روکش آسفالت آزادراه قم – تهران به طول ۹ کیلومتر، بهسازی محور قدیم قم – کاشان به طول ۱۱ کیلومتر، بهسازی باند جنوبی کمربندی قم – اراک به طول ۱۲ کیلومتر و اجرای چیپ سیل محورهای روستایی به طول ۴۰ کیلومتر از دیگر پروژه‌های فعال و در حال اجرای این طرح می‌باشد.

وی با اشاره به پروژه‌های این طرح که در مرحله فراخوان، تهیه اسناد مناقصه و انتخاب پیمانکار است، بیان کرد: این پروژه‌ها شامل بهسازی و روکش آسفالت تقاطع خرمشهر رمپ A و به طول ۲ کیلومتر، بهسازی و روکش آسفالت محور پردیسان – ورجان به طول چهار کیلومتر و بهسازی و لکه‌گیری محورهای روستایی قمرود به طول ۱۹ کیلومتر و بهسازی و روکش آسفالت محور قم – جعفریه از جمله این طرح‌هاست.

رییس اداره نگهداری راه‌های اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم، با اشاره به پروژه چهار خطه کردن محور قدیم سلفچگان – ساوه، افزود: با توجه به مطالبات مردمی در خصوص چهار خطه کردن هشت کیلومتر ابتدایی این محور ترانزیتی، با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده قفل اجرایی این پروژه پس از سال‌ها وقفه باز و عملیات تکمیلی آن آغاز شد.

وی ضمن تاکید بر رعایت ایمنی توسط رانندگان، اضافه کرد: به دلیل تعدد و ترافیک طرح‌های عمران جاده‌ای در سطح راه‌های استان طی سال جاری از کاربران جاده‌ای درخواست می‌شود با شکیبایی و توجه بیش‌ازپیش به علائم ایمنی نصب‌شده در راه‌ها و ابتدای پروژه‌ها، تعامل لازم را با مجریان این پروژه‌ها لحاظ فرمایند.

استان قم اداره کل راه و شهرسازی استان قم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم جاده های قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر