کد خبر: 847190 A

معاون فرهنگی و اجتماعی دادگستری قم:

معاون فرهنگی و اجتماعی دادگستری قم با بیان این که تکریم ارباب رجوع از ارکان سند تحول قوه قضاییه است، گفت: کارکنان دستگاه قضایی باید مراجعان را ارباب خود بدانند.

به گزارش ایلنا از قم، حجت الاسلام والمسلمین عبدالمجید یزدی معاون فرهنگی و اجتماعی دادگستری قم در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گفت: تکریم ارباب رجوع از ارکان سند تحول قوه قضاییه است و از این رو برنامه های متعددی از جمله دوره های اخلاق حرفه ای و تکریم ارباب رجوع توسط معاونت فرهنگی  بصورت مستمر برای کارکنان قضایی و اداری برگزار میشود.

وی در خصوص برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه مرتکبین جرائم اخلاقی افزود: افراد حریم شکن در حوزه حجاب و عفاف، در عوض برخورد قضایی، موظف به حضور در دوره های آموزشی پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی هستند تا از خطرات بی عفتی و ترک حجاب و عفاف مطلع شوند.

یزدی گفت: سامانه جامع اطلاعات مردمی قوه قضاییه (سجام) نماد امر به معروف و نهی از منکر الکترونیکی در سه سطح شهر، استان و کشور است و با پشتوانه قوه قضاییه، گزارشات مردمی ثبت شده در سامانه سجام  بصورت محرمانه در اسرع وقت پیگیری و توسط مقامات ارشد قضایی از نهادهای ذیربط مطالبه و نتیجه گزارشات به فرد ارائه خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دادگستری قم در ادامه ابزار امیدوراری کرد با تعامل سازمان های مربوطه و راه اندازی مرکز جدید ملاقات طفل مشترک، مراجعه کنندگان خدمات بهتری را دریافت نمایند.

دادگستری کل استان قم عبدالمجید یزدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر