کد خبر: 832247 A

وزیر علوم در دانشگاه صنعتی قم:

وزیر علوم با تأکید بر این که فارغ التحصیلان دانشگاه ها باید کارآفرین یا شاغل باشند، گفت: در این خصوص وزارت علوم با کارآموزی دانشجویان در صنعت، و ایجاد فرصت مطالعاتی برای اساتید جوان درصنایع مختلف، بستر را برای جذب دانشگاهیان در بازار کار مهیا کرده است.

​به گزارش خبرنگار ایلنا از قم، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، (شنبه ۱۸ آبان ۹۸) پس از بازدید از دانشگاه صنعتی قم، در جمع مسئولین و اساتید این دانشگاه، اظهار داشت: ماموریت گرایی و آینده پژوهی باید در اولویت کار آموزش‌عالی قرار گیرد تا فناوری های کشور متحول شود.

وی با بیان این که با افزایش تعداد دانشگاه ها و مجتمع های آموزشی باید به کیفیت آموزش نگاه ویژه ای داشته باشیم، گفت: البته با توجه به شرایط کنونی کشور باید از منابع مالی دولت بهینه استفاده کرد که با درآمد زایی دانشگاه ها و حمایت های دولت، می توان کیفیت آموزشی و پژوهشی را ارتقا داد.

وزیر علوم تأکید کرد: در دنیا تحول فناوری به سرعت انجام می شود به حدی که از امروز می بایست افق ۱۰ ساله علم و فناوری را رصد کنیم؛ به عنوان مثال رشته‌هایی مانند هوش مصنوعی و مدیریت هوشمند، آینده را تحت سلطه می گیرند و از این رو دانشگاه‌های ما نباید از این موضوع غافل شوند.

غلامی با بیان این که فارغ التحصیلان دانشگاه ها باید کارآفرین یا شاغل باشند، گفت: در این خصوص وزارت علوم با کارآموزی دانشجویان در صنعت، و ایجاد فرصت مطالعاتی برای اساتید جوان درصنایع مختلف، بستر را برای جذب دانشگاهیان در بازار کار مهیا کرده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به توسعه آموزش عالی در کشور و با بیان این که با توجه به مد نظر قرار دادن کیفیت آموزش، جذب دانشجویان خارجی یکی از برنامه‌های وزارت علوم می باشد، گفت: دانشگاه هایی که معیارهای لازم جهت پذیرش دانشجویان خارجی را داشته باشند با حمایت های وزارت علوم به سمت و سوی بین المللی شدن خواهند رفت.

وی با اشاره به جوان بودن رئیس دانشگاه صنعتی قم گفت: جوان گرایی در مجموعه وزارت علوم بسیار مد نظر قرار گرفته است به حدی که در چند سال اخیر میانگین سن رؤسای دانشگاه ها تا ۱۱ سال کاهش داشته است.

*حمایت از ایده های نوآورانه اساتید، دانشجویان و پژوهشگران

جلال رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم، نیز در سخنانی آموزش عالی در دولت تدبیر و امید را متمایز قلمداد کرد و افزود: در این دوره شاهد اصلاح ساختارها، توسعه فرهنگ ماموریت گرایی و کارآفرینی در بین دانشگاهیان و ایجاد فضایی آرام برای فعالیت های دانشجویی در دانشگاه ها بوده ایم.

وی در خصوص دانشگاه در حال توسعه صنعتی قم گفت: اساتید جوان و نخبه و کارکنان جوان و با انگیزه وجه تمایز این دانشگاه با سایر دانشگاه ها است.

رضائی نور استقرار دانشگاه صنعتی قم را در بین ۷ شهرک صنعتی در استان بسیار استراتژیک دانست و گفت: با ایجاد فضای کار اشتراکی و باشگاه استارتاپ ها برای اولین بار در استان، از ایده های نوآورانه اساتید، دانشجویان و پژوهشگران حمایت می کنیم.

 وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه های همکاری علمی و پژوهشی دانشگاه با مراکز مختلف گفت:  ۸۰ درصد دانشجویان دانشگاه صنعتی قم با مهارت آموزی در دوران تحصیل توانسته اند جذب بازار کار شوند.

رئیس دانشگاه صنعتی قم با اشاره به افزایش چشمگیر آمار مقالات اعضای هیات علمی این دانشگاه گفت: هدف ما در دانشگاه صنعتی قم این است که با ارتباط هرچه بیشتر دانشگاه با صنایع مختلف فاصله صنعت و دانشگاه را به حداقل برسانیم.

استان قم وزارت علوم کارآفرین دانشگاه صنعتی قم سفر مسئولان به قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر