کد خبر: 807658 A

رئیس انجمن موبدان زرتشتیان ایران مطرح کرد؛

​رئیس انجمن موبدان زرتشتیان ایران با بیان این که نام اباعبدالله الحسین(ع) در جریده عالم ثبت و ضبط است، گفت: امام حسین(ع) فقط متعلق به مسلمانان نیست بلکه متعلق به همه بشریت و جهانیان است و بر همین اساس، زرتشتیان از کهنترین زمان ها، پای ثابت شرکت در مجالس عزاداری ها هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، موبد دکتر اردشیر خورشیدیان، در مراسم عزاداری امام حسین(ع) در دفتر آیت الله علوی بروجردی، اظهار داشت: ماه محرم روزهای عزیزی است که انقلاب بزرگ و شکوهمند معنوی امام حسین(ع) گرامی داشته می شود و ما زرتشتیان مفتخریم که پای ثابت شرکت در این مجالس هستیم.

وی با بیان این که امام حسین(ع) متعلق به همه جهان و جهانیان است و فقط ویژه مسلمین نیست، گفت: ما غیرمسلمانان و پیروان دین زرتشت هم از انقلاب و قیام امام حسین(ع) در روز عاشورا، درس های زیادی گرفتیم.

رئیس انجمن موبدان زرتشتیان ایران، خاطرنشان کرد: زرتشتیان از ابتدایی که متوجه شدند امام حسین(ع) و یاران با وفای ایشان، توسط یزید و یزدیان به شهادت رسیدند، همه متأثر شدند و از کهنترین زمان ها، سعی کردیم در این مجالس شرکت کنیم و بازهم شرکت خواهیم کرد؛ و امروز هم سپاسگزاریم که به این مجلس دعوت شدیم.

وی با بیان این که ما زرتشتیان هم در غم شما شیعیان برای عزاداری امام حسین(ع) شریک هستیم، گفت: ما گرچه غیرمسلمان هستیم، اما پیام امام حسین(ع) را شنیده ایم و بازهم سعی می کنیم بشنویم و در عین حال این پیام های والا را برای دیگران هم بازگو کنیم.

موبد دکتر خورشیدیان افزود: ما زرتشتیان سعی می کنیم ضمن شرکت در مجالس عزاداری سیدالشهدا(س)، روح بلند و معنویت ایشان را در جان و دل خود جا دهیم تا حق خواهی و حق گویی ایشان، بعنوان سرمشق تمام مراحل زندگی مان باشد.

وی تأکید کرد:‌ شعور امام حسین(ع) چیزی است که همه ما انسانها باید درک کنیم، چرا که عملکرد ایشان، کارهای بزرگ و از خودگذشتگی هایی که ایشان کردند، در تاریخ بشریت بی نظیر است.

رئیس انجمن موبدان زرتشتیان ایران افزود: ما باید با بهره گیری از شعور حسینی و اندیشه امام حسین(ع)، بتوانیم با یزید و یزیدیان زمانه، در هر کجای دنیا که هستند، مقابله کنیم.

وی با بیان این که اندیشه و تفکر حسینی، مانند نوری است که تاریکی ها را از بین خواهد برد و تمام جهان را سراسر روشنی و پر از وحدت و دوستی خواهد کرد، خاطرنشان کرد: اگرچه زرتشت می گوید ما خواهان آن هستیم تا در زمره کسانی باشیم که مردم را به سمت راستی و نیکی سوق می دهند، شما مسلمانان هم به رفتن در صراط مستقیم و حی علی خیرالعمل تأکید دارید، و همین دو وا‍ژه بزرگ می تواند انسجام ملی را بیشتر کرده و روز به روز وحدت را افزایش دهد تا اگر دشمنان این اتحاد ما را ببینند، بترسند و اگر دوستان می بینند خوشحال شده و آنها هم به ما ملحق شوند. 

موبد دکتر خورشیدیان با بیان این که امام حسین(ع) از بهترین محورهای وحدت میان کل انسان هاست و دوام و ماندگاری ایشان نیز، به دلیل اندیشه های والای شان، در جریده کل عالم ثبت و ضبط است، گفت: ما زرتشتیان از همان دوران کودکی در مجالس ماه محرم و عزاداری امام حسین(ع) بعنوان یک شخصیت والا شرکت می کردیم و خودمان را با شما شیعیان و محبان اباعبدالله(ع) همدرد می دانیم.

وی با بیان این که از خدا می خواهیم این انسجام ملی را بیش از پیش افزایش داده و دلها را به هم نزدیک کند، گفت: یکتاپرستی جز ایجاد فضای همدلی و یکدلی میان انسانها توسط اندیشه و گفتار نیک یا همان راه راست و صراط مستقیم و خیرالعمل، چیز دیگری نیست و باید این راه را طی کنیم تا ایرانی آبادتر و پیشرفته تر از گذشته بسازیم.

حضور موبد زرتشتیان ایران در مراسم عزاداری دفتر آیت الله علوی بروجردی

آیت الله علوی بروجردی اردشیر خورشیدیان زرتشتیان ایران عزاداری غیرمسلمانان برای امام حسین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر