کد خبر: 786579 A

استاندار قم:

استاندار قم ضمن اعلام نکاتی از بازدید اماکن اقامتی زائرین در سفر اخیر به مشهد مقدس بمناسبت دهه کرامت بر لزوم توجه ویژه به گردشگری زیارتی و اتمام طرح های گردشگری نیمه تمام تاکید نمود و گفت: توجه به صنعت گردشگری و توسعه گردشگری زیارتی، می تواند اقتصاد استان را متحول کند.

به گزارش ایلنا از قم، بهرام سرمست استاندار قم در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که ظهر امروز در منطقه گردشگری دشت بهشت در بخش خلجستان قم برگزار شد، طی سخنانی با بیان اینکه اهمیت گردشگری علی الخصوص گردشگری زیارتی در رونق تولید روشن است اظهار کرد: تصمیمات مسئولان در این حوزه بایستی عملیاتی و بر اساس امکان سنجی باشد.

استاندار قم با اشاره به برنامه خود برای حضور در جمع تولیدکنندگان و بازدید از واحدهای تولیدی گفت: تشکیل این جلسه در حاشیه ی بازدید از مجتمع های گردشگری در راستای بررسی میدانی مشکلات سرمایه گذاران و برنامه ریزی برای حل آنها می باشد.

مقام عالی دولت در استان اتمام طرح های گردشگری نیمه تمام را در اولویت کاری مسئولان اجرایی دانست و خاطرنشان کرد: توجه به صنعت گردشگری و توسعه ی بوم گردی می تواند اقتصاد استان را متحول کند.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود یکی از محورهای توسعه استان قم را توسعه گردشگری زیارتی دانست و با اشاره به پیشرو بودن مشهد مقدس در این زمینه افزود: بایستی از تجربیات استان خراسان رضوی در راستای ساخت مجتمع های اقامتی و گردشگری بهره گرفته شود.

وی همچنین تهیه بسته های سرمایه گذاری از سوی مدیران را ضروری دانست و تصریح کرد: در حل مشکلات سرمایه گذاران نیز باید تلاش جدی از سوی مسئولان استان صورت بگیرد.

شایان ذکر است استاندار قم در این برنامه از مجتمع های گردشگری دشت بهشت، باباحاجی (طرلاب) و شهردادگستر بازدید و در جلسه ای که به منظور حل مشکلات آنها برگزار شد دستورات لازم برای توسعه زیرساخت ها و رفع موانع اجرای این طرح ها را صادر کرد.

استانداری قم خلجستان قم اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم گردشگری قم بهرام سرمست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر