کد خبر: 767825 A

رئیس مرکز بیماری‌های گوارش استان قم مطرح کرد:

رئیس مرکز تحقیقات و بیماری‌های گوارش و کبد استان قم با اشاره به عوامل تاثیرگذار در ابتلا به سرطان‌های گوارش گفت: استفاده از مواد غذایی ارگانیک در کنار ورزش و تحرک عوامل مهمی در پیشگیری از سرطان‌های گوارش به شمار می‌رود.

به گزارش ایلنا، دکتر محمدرضا قدیر، استاد دانشگاه علوم پزشکی قم در هفته کمیته کشوری سلامت در حوزه گوارش اظهار داشت: تشخیص به موقع سرطان گوارش در درمان موثر آن بسیار حائز اهمیت است به صورتی که برخی مواقع این مسئله می‌تواند سبب بهبودی کامل بیمار شود.

وی افزود: توجه به علائم خطر در بیماری سرطان بسیار مهم است و افراد باید عواملی همچون دل درد، کاهش وزن ناگهانی، سیاه شدن مدفوع، کم خونی و .... را در اسرع وقت توجه داشته باشند و به پزشک مراجعه کنند.

رئیس مرکز تحقیقات گوارش و کبد استان قم در ادامه گفت: سرطان معده، روده، پانکراس و کبد از جمله سرطان‌های گوارش بوده که تشخیص به موقع آن می‌تواند کمک قابل توجهی به بیمار کرده و به طور کلی می‌تواند آن را عاری از سرطان کند.

قدیر گفت: مهمترین علل ابتلا به سرطان‌های گوارش زندگی ناسالم و عدم تحرک و ورزش است به طوری که مصرف غذاهایی همچون فست‌فود، نوشابه‌های گازدار و غذاهای پرچرب ریسک ابتلا به سرطان‌های گوارش را چندین برابر می‌کند.

وی بیان داشت: کبد چرب نیز باید درمان آن مورد توجه قرار گیرد چرا که گاهی مواقع این مسئله می‌تواند ریسک ابتلا به سرطان کبد را افزایش دهد. همچنین استعمال دخانیات و عدم کنترل دیابت ریسک ابتلا به سرطان پانکراس را بیشتر می‌کند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی قم خاطرنشان کرد: تغییر شیوه زندگی مصرف غذاهای سالم همچون انواع سبزی و میوه ها و استفاده از مواد غذایی ارگانیک در کنار ورزش و تحرک عوامل مهمی در پیشگیری از سرطان‌های گوارش به شمار می‌روند.

ابتلا به سرطان استان قم درمان سرطان مواد غذایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر