کد خبر: 205328 A

شورای مشورتی اصلاح طلبان استان قم:

این مجموعه از اصلاح طلبان استان قم، به خوبی می دانند که بسیاری از دلواپسان به ظاهر پایدار اما مایوس از انتخابات گذشته به نظاره ایستاده اند تا حامیان اصلی سیاسی دولت تدبیر و امید یعنی اصلاح طلبان، ناامید از دولت امید گردند و به همین دلیل با بکار بستن تدبیر، حتی این دلخوشی های کوچک را هم به دلواپسان تقدیم نخواهد کرد!

ایلنا: شورای مشورتی اصلاح طلبان استان قم در بیانیه ای نسبت به سخنان استاندار قم در جلسه معارفه فرماندار جدید قم واکنش نشان داد و در عین حال تأکید کرد: اصلاح طلبان دلخوشی های کوچک را هم به دلواپسان تقدیم نخواهد کرد.

به گزارش ایلنا، متن این بیانیه به شرح ذیل است:

درمراسم معارفه آقای رضا سیار فرماندار محترم قم، استاندارمحترم مطلبی را فرمودند با این عنوان که((انتخاب وی حاصل توافق اصول گرایان و اصلاح طلبان استان است)) که در خبرگزاری ایرنا وایلنا استانی قم مورخ ۲۴ شهریورماه درج گردیده است. شورای مشورتی اصلاح طلبان استان قم به عنوان یک مجموعه گسترده تاثیرگذار از افراد اصلاح طلب حقیقی که سابقه طولانی در زمینه اصلاحات استان و کشوری دارند، نسبت به این موضوع که جناب آقای استاندار فرمودند، معروض می دارد که درمورد این انتخاب آقای استاندار، هیچ گونه توافقی، این مجموعه از اصلاح طلبان استان با شخص استاندار و یا مسوولین اجرایی استان نداشته است اگر چه ممکن است از سوی مجموعه های دیگر و یا برخی ازافراد اصلاح طلب به صورت شخصی این همفکری صورت گرفته باشد.

بطورکلی شورای مشورتی اصلاح طلبان قم در مورد انتخاب فرماندارمحترم آقای رضا سیار، ضمن داشتن نظرات کارشناسانه خود، نفیا و یا اثباتا موضع گیری نداشته است و همان گونه که استاندار محترم در مراسم معارفه به آن اشاره نمودند:((بسیاری از انتصابات با رضایت بنده نیست اما تلاش می کنم تا زمانی که این انتصابات به روند خدمتگزاری در استان لطمه ای نزده آن را پذیرفته و در کمال برادری و محبت همکاری کنم)) به نظر می رسد این انتخاب از سوی مراکز دیگری صورت گرفته است. وبه همین دلیل در جهت صلاح استان وحفظ آرامش سیاسی استان قم، ضمن داشتن انتقادات سازنده و دلسوزانه و البته بدور از سهم خواهی، نسبت به برخی از انتصابات مقامات اجرایی استان، این شورا سکوت اختیار نموده است.

از ابتدای شکل گیری شورای مشورتی اصلاح طلبان قم، مشی شورا بر سیاست تعاملی و همیاری و همدلی با مسوولین اجرایی استان و شخص جناب آقای صالحی منش، استاندار محترم به عنوان نماینده دولت دراستان قم بوده است و این دیدگاه را با تاسی از بزرگان اصلاحات و حمایت همه جانبه شان از دولت تدبیر و امید، به عنوان نوعی از سیاست ورزی اعتدالی برای عبور از شرایط بحرانی و سخت گذشته، در دستور کار خویش قرارداده است.

به همین دلیل شورای مشورتی اصلاح طلبان قم ترجیح می دهد که نظرات انتقادی خویش را به دور از انعکاس های جنجالی و فضاهای ژورنالیستی و درکمال آرامش و به دور از غوغا سالاری و البته به صورت کاملا کارشناسی شده، نه درجهت منفعت طلبی شخصی، گروهی و سیاسی، بلکه در جهت منافع ملی و استانی، از طریق کانال های خاص خود و در فضایی صمیمی و خصوصی مطرح نماید.

این مجموعه از اصلاح طلبان استان قم، به خوبی می دانند که بسیاری از دلواپسان به ظاهر پایدار اما مایوس از انتخابات گذشته به نظاره ایستاده اند تا حامیان اصلی سیاسی دولت تدبیر و امید یعنی اصلاح طلبان، ناامید از دولت امید گردند و به همین دلیل با بکار بستن تدبیر، حتی این دلخوشی های کوچک را هم به دلواپسان تقدیم نخواهد کرد!

در پایان قابل ذکر است که. هر گونه اظهارنظرواعلام مواضع رسمی شورادر خصوص مسایل استان ویا کلان کشوری به صورت بیانیه ها و اطلاعیه های رسمی در اختیار خبرگزاری ها قرار خواهدگرفت..

ان ارید الا الاصلاح ما استطعت، وما توفیقی الا بالله، علیه توکلت والیه انیب

شورای مشورتی اصلاح طلبان استان قم

شهریور ماه ۱۳۹۳

استان قم اصلاح طلبان انتخابات دولت فرماندار قم کارشناسی معارفه شورای دلواپسان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر