کد خبر: 201343 A

با عدم کاندیداتوری رئیس سابق؛

بیاتی رئیس‌جدید شورا، بختیاری نائب‌رئیس و ذاکریان سخنگو شدند / دیگر کاندیداهای ریاست، عابدینی‌پور شهردارسابق‌قم و از اعضاءاعتدالگرای شورای‌قم و رعیت‌پور از طرفداران کاندیداتوری مجدد رئیس‌سابق‌شورا بودند که هر کدام ۴رأی کسب کردند.

ایلنا: اگرچه ۱۹ عضو از ۲۱ عضو شورای اسلامی شهر قم در انتخابات سال ۹۲ شوراها در لیست نزدیک به جبهه پایداری بودند، اما انتخابات هیئت رئیسه جدید شورای اسلامی شهر قم که صبح امروز برگزار شد، رأی لب‌مرزی هیئت رئیسه جدید را نشان داد که به اذعان برخی کارشناسان اختلاف در ائتلاف را نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، انتخابات هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر قم، صبح امروز چهارشنبه ۱۲ شهریورماه، در ساختمان شهید باکری شورای اسلامی شهر قم در حالی برگزار شد که حجت الاسلام «سیدمحمد آتش‌زر» رییس چندین ساله شورای اسلامی شهر قم، اصلا کاندیدای ریاست مجدد نشد؛ بر این اساس «ولی الله بیاتی» که تا پیش از این نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم بود و در غیاب «سیدمحمد آتش‌زر» ریاست جلسات را به عهده می گرفت، با کسب ۱۲ رأی از ۲۱ عضو، به ریاست شورای اسلامی شهر قم رسید.

از آن جا که هر یک از اعضای هیئت رئیسه باید رأی بیشتر از نصف اعضا را کسب می کردند، «ولی‌الله بیاتی» با کسب ۱۲ رأی که یک رأی لب‌مرزی محسوب می شود، به ریاست شورای اسلامی شهر قم رسید.

از دیگر کاندیداهای ریاست شورای اسلامی شهر قم، «محسن عابدینی پور» شهردار سابق قم و از اعضای اعتدالگرای شورای اسلامی شهر قم و همچنین «ناصر رعیت پور» از طرفداران کاندیداتوری مجدد رئیس سابق شورا بود که هر کدام ۴ رأی کسب کردند؛ یک رأی سفید هم در انتخاب رئیس جدید به صندوق ریخته شد.

در انتخاب نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم نیز، «حسن بختیاری» که گرچه به اعضای جبهه‌پایداری نزدیک است اما به خاطر مواضعش به اصولگرایان نیز نزدیکی دارد، با ۱۵ رأی به این سمت رسید؛ دیگر کاندیدای این سمت «الهام ارجمند» از اعضای مستقل شورای اسلامی شهر قم ۵ رأی کسب کرد و یک رأی سفید هم به صندوق ریخته شد؛ بر این اساس «حسن بختیاری» به عنوان نائب رئیس جدید انتخاب شد.

همچنین «عباس ذاکریان» با رأی لب‌مرزی در جایگاه سخنگوی شورای شهر قم ابقاء شد؛ رقیب او برای این کرسی «نعمت الله عواطف‌رستمی» بود که گرچه در انتخابات شورای اسلامی شهر قم در لیست انتخاباتی نزدیک به جبهه پایداری قرار داشت، اما عملکرد و مواضع وی از ابتدای شورای شهر قم در دوره چهارم، به عنوان یک عضو مستقل بود. انتخاب سخنگو به دلیل آن که به حد نصاب لازم یعنی نصف بیشتر اعضا نرسید، دو بار دیگر تجدید شد و در نهایت پس از برگزاری سه بار رأی گیری، سخنگوی شورای اسلامی شهر قم انتخاب شد.

همچنین مصطفی سعادت طلب به عنوان منشی اول و حسین فاکر به عنوان منشی دوم انتخاب شدند.

اصولگرایان انتخابات جبهه پایداری رئیس شورای اسلامی شهر شورای اسلامی شهر شورای شهر شهید باکری عضو شورای اسلامی شهر قم هیئت رئیسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر