کد خبر: 163716 A

رئیس مجلس در مراسم افتتاح بوستان جوان قم:

استاندار قم نیز در مراسم افتتاح بوستان جوان خواستار پشتیبانی و تعامل بیش از پیش مردم در اجرای پروژه های شهری شد.

ایلنا: رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: بانک های استان قم باید سرمایه های مردم را در جهت توسعه ی واحدهای تولیدی و صنعتی به کار گیرند.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی عصر روز گذشته در مراسم افتتاح فاز نخست بوستان جوان قم، با اشاره به جایگاه بین المللی قم و مرکزیت جهان تشیع، نگاه جهان اسلام به این شهر را ویژه دانست و اظهار داشت: مسئولان استان باید با توجه به جایگاه این شهر برای آبادانی آن تلاش کنند.

وی پروژه ی انتقال آب از سرشاخه های دز را از جمله پیش نیازهای استان برای توسعه ی پایدار تقلی کرد و افزود: این مسئله که سالها از مشکلات اساسی مردم در استان قم بشمار می رفت، با اختصاص اعتبارات و تلاش مسئولان تا حد زیادی مرتفع شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی همچنین احداثقطار تهران - قم - اصفهان و قم - تهران –مشهد را از دیگر موارد مهم در توسعه استان برشمرد و افزود: با اجرای این دو پروژه طی سالهای آتی شاهد ترقی و توسعه ی استان خواهیم بود.

وی رونق صنعت در استان را مورد توجه قرار داد و با اشاره به مشکلات واحدهای صنعتی استان گفت: بانک های استان باید سرمایه های مردم را در جهت توسعه ی واحدهای تولیدی و صنعتی به کار گیرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین آب و هوای گرم استان قم را مورد توجه قرار داد و گفت: ایجاد حلقه ی فضای سبز از مواردی است که باید بیشتر به آن پرداخته شود.

لاریجانی ایجاد بوستان جوان توسط شهرداری قم را گامی بلند در راستای افزایش سرانه ی فضای سبز و ایجاد کمربند سبز شهر قم دانست و ابراز امیدورای کرد تا با همت بلند مسئولان استان شاهد گسترش درختکاری باشیم.

استاندار قم نیز در این مراسم خواستار پشتیبانی و تعامل بیش از پیش مردم در اجرای پروژه های شهری شد.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی منش، با قرائت حدیثی از امام معصوم(ع) گفت: همت مردان بزرگ کوه ها را از پای در می آورد.

وی اندیشه، تدبیر و برنامه ریزی را از مهمترین علل به بار نشستن تصمیمات دانست و افزود: تدبیر و برنامه ریزی اگر توام با اتحاد و همدلی باشد، بزرگترین کارها در مدار صحیح، اجرایی و عملیاتی خواهند بود.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی منش با اشاره به تلاش شهرداری قم در خدمات رسانی به زوار و مجاورین حرم کریمه اهل بیت(س)، کمک و یاری مردم را در دستیابی به برنامه های مشخص شده لازم و ضروری دانست و گفت: پشتوانه و حمایت مردم از دست اندرکاران مدیریت شهری نقش بسیار مهمی در پیشرفت روزافزون عمران و آبادانی شهر مقدس قم خواهد داشت.

مقام عالی استان با قدردانی از همت و رویکرد جهادی مدیریت شهری قم در توسعه فضاهای سبز و توجه به مناطق محروم تصریح کرد: دستگاه های اجرایی استان نیز باید با عزم جدی و مدیریت جهادی زمینه تحقق منویات رهبر معظم انقلاب را فراهم نمایند.

استاندار قم در در پایان از حمایت‌های رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش‌های مختلف و پیگیری امور استان قم تقدیر کرد.

گفتنی است فاز اول بوستان جوان با مساحتی بالغ بر ۱۷ هزار متر مربع دارای دریاچه مصنوعی، فضای سبز و پیست دوچرخه سواری از سال ۸۵ آغاز و با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

اصفهان اهل بیت دستگاه های اجرایی استان سرمایه شهرداری قم مردان مشهد نماینده مردم قم در مجلس شورای جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر