کد خبر: 1063680 A

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم خبر داد؛

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم با اشاره به ماموریت اداره‌های کل استانی ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص توسعه پوشش اینترنت پرسرعت در روستاها گفت: تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به اینترنت پرسرعت متصل شدند.

به گزارش ایلنا از قم، جواد غلام پور طی گزارشی در خصوص توسعه ارتباطات روستایی اظهار داشت: براساس دستور وزارت ارتباطات مبنی بر ضرورت پوشش اینترنت پرسرعت در روستاها و با توجه به هماهنگی و پیگیری به‌عمل آمده از شرکت های ارتباطات سیار با ارتقا ایستگاه مخابراتی واقع در روستای نیجه بخش سلفچگان قم تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار از اینترنت پرسرعت همراه برخوردار شدند.

 وی تصریح کرد: در راستای ایجاد توسعه و بهبود ارتباطات با تایید و راه‌اندازی ۱۱۵ کیلومتر فیبر روستایی از محل پروژه تار، اتصال ۱۴ ایستگاه مخابراتی به شبکه فیبر استان نیز میسر شد.

غلام پور در ادامه گفت: جهت رشد ارتباطات استان و ایجاد عدالت ارتباطی شهری و روستایی برنامه توسعه فیبر روستایی در استان ادامه خواهد داشت و الباقی سایت‌های استان نیز با کمک اعتبارها و تجهیزات لازم به فناوری نسل سوم و چهارم مجهز خواهند شد و قم به عنوان استان پیشرو در ارتباطات کشور تلقی خواهد شد.

وی در ادامه به ارتقا نخستین سایت همراه اول به نسل پنج در استان اشاره کرد و از اپراتورها خواستار ارتقا تکنولوژی ارتباطی استان در کمترین زمان ممکن شد.

غلام پور افزود: اداره کل ارتباطات قم در راستای تحقق اهداف برنامه ششم توسعه و تکالیف وزارت متبوع خود در جهت تحقق زندگی دیجیتال و برقراری عدالت ارتباطی در تمام کشور، روند اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات را در چندماه گذشته با سرعت بیشتری پیگیری نموده  است. 

 غلام پور در پایان از حمایت شهرداری جهت رفع مشکل‌های ایستگاه‌های مخابراتی مشمول ماده ۱۰۰ اپراتورها سخن گفت و رشد ارتباطات استان را در گرو همدلی تمامی سازمان های استانی توصیف کرد.

استان قم اینترنت پرسرعت اداره کل ارتباطات و فن آوری اطلاعات قم اینترنت پرسرعت قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر