کد خبر: 1051291 A

از سوی فرماندار قم:

فرماندار قم با بیان این که معتمدین هیات اجرایی انتخابات قم مشخص شدند، گفت: طی روزهای آینده نیز برای طی فرآیندهای بعدی انتخابات مشغول به فعالیت خواهند شد.

به گزارش ایلنا از قم، مرتضی حیدری در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: جلسه معتمدین هیات اجرایی با حضور هیات نظارت شورای نگهبان و همچنین هیات نظارت مجلس شورای اسلامی برگزار شد که در مجموع ۳۰ تَن می باشند.

حیدری با بیان اینکه طبق قانون باید ۹ تَن به عنوان هیات اجرایی اصلی و پنج تَن نیز به عنوان علی البدل انتخاب شوند افزود: این تعداد با انجام رای گیری مشخص شدند و هم اکنون هیات اجرایی آماده است و در روزهای آینده برای طی فرایندهای بعدی انتخابات مشغول به فعالیت خواهند شد.

حیدری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار ثبت نام کنندگان در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای قم در سومین روز مهلت این ثبت نام گفت: امروز ۳۴ تَن ثبت نام کردند که ۳۱ تَن از آنها مَرد هستند.

فرماندار قم همچنین ثبت نام کنندگان را به لحاظ مدرک تحصیلی نیز مورد توجه قرار داد و افرود: ۱۳ تَن مدرک کارشناسی، ۱۲ تَن کارشناسی ارشد، چهار تَن حوزوی و پنج تَن نیز مدرک کاردانی دارند.

رئیس ستاد انتخابات قم گفت: در مجموع ۱۹ تَن به صورت حضوری و ۱۵ تَن نیز به شکل غیر حضوری ثبت نام کردند و روند نشان می دهد که روز به روز ثبت نام غیر حضوی بیشتر می شود.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط کرونایی که داریم عموما به سمت غیر حضوری می روند.

فرماندار قم با تاکید بر اینکه داوطلبان ثبت نام را به روزهای پایانی موکول نکنند یادآور شد: داوطلبان برای ثبت نام هر چه سریعتر به فرمانداری قم مراجعه نموده و یا از طریق رایانه شخصی، اپلیکیشن تلفن همراه و دفاتر پیشخوان دولت اقدام نمایند.

وی خاطرنشان کرد: ثبت نام داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که از ۲۰ اسفندماه جاری آغاز شده به مدت هفت روز و تا ۲۶ اسفند ادامه پیدا می کند.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به همراه دومین انتخابات میاندوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

استان قم انتخابات قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر