کد خبر: 1031748 A

روز گذشته صورت گرفت؛

عملیات واشینگ و ضدعفونی بخش اورژانس بیمارستان بهشتی شهر قم در بخش‌های حاد یک و دو و سی.پی.آر. (CPR) انجام و این بیمارستان از پذیرش بیماران کرونایی خارج شد.

به گزارش ایلنا از قم، با انجام این عملیات، دیگر بیمار کرونایی در این بخش وجود ندارد و بیمارستان امیرالمومنین(ع) در مجاورت آن در خدمت بیماران کرونایی است.

بر اساس این گزارش، در عین حال همه بیمارستان‌ها موظف به تریاژ و پذیرش اولیه بیماران مشکوک به کرونا هستند.

«با اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان قم از ۱۵ دی از وضعیت قرمز به نارنجی، در ۶ دی‌ از نارنجی به زرد و در ۲۰ دی‌ماه جاری از زرد به «آبی» تغییر کرده است.» 

«بیمارستان ۲۳۰ تختخوابی امیرالمومنین(ع) شهر قم دارای ۲۳۰ تخت بیمارستانی و زیربنای ۲۱ هزار و ۵۰۰ متر مربع است که برای ۵۰۰ نفر شغل ایجاد کرده؛ این بیمارستان موقوفه مرحوم آیت‌الله حاج سید محمدباقر خوانساری است.

این بیمارستان در هشت طبقه ساخته شده و عملیات ساخت آن از سال ۹۳ آغاز شد و در امسال به پایان رسید.

بیمارستان مذکور ۶ اتاق عمل با ۲۶ تخت مجهز و نوین، ۱۶ تخت اورژانس، ۱۸۲ تخت بستری، ۱۵ تخت آی.سی.یو.، ۸ تخت سی.سی.یو.، ۶ تخت PICU و ۴ تخت آی.سی.یو. نوزادان دارد.»

«استان قم دارای هفت بیمارستان دولتی شامل «امیرالمومنین(ع)»، «حضرت معصومه(س)»، «شهدا»، «شهید بهشتی»، «کامکار ـ عرب‌نیا»، «ایزدی» و «نکویی ـ هدایتی ـ فرقانی» و چهار بیمارستان غیردولتی شامل «علی ابن ابیطالب(ع)»، «امام رضا(ع)»، «ولی‌عصر(عج)» و «آیت‌الله گلپایگانی» است.»  

استان قم کرونا بیمارستان شهید بهشتی قم بیمارستان های قم کروناویروس کرونا در ایران کرونا در قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر