کد خبر: 1030529 A

یادداشتی از صادق چهرقانی؛

اگر از هر کسی بپرسند، در میان تمام رابطه‌های عاشقانه دنیا، فقط یک عشق را نام ببر که هیچکس در آن عشق تردید نکند، سریعا پاسخ می‌دهد: مادر...

اگر از هر کسی بپرسند، در میان تمام رابطه‌های عاشقانه دنیا، فقط یک عشق را نام ببر که هیچکس در آن عشق تردید نکند، سریعا پاسخ می‌دهد عشق مادر به فرزند؛ حالا شما فکر کنید ایران ما، بانوانی داشته که فرزندان جوان مثل دسته گل خود را، خودشان برای دفاع از دین اسلام و خاک میهن، راهی جبهه‌های جنگ کردند.

مادرانی که بهترین بانوان سرزمین من هستند؛ مادرانی که خودشان پیراهن رزم فرزند جوان و نوجوان خود را اتو می‌کشیدند و واژه‌های ایثار و از خودگذشتگی را شرمنده رفتار خود کردند؛ البته که اگر خوب فکر کنیم، این کارها از یک بانوی مسلمان شیعه مولا علی(علیه السلام) چندان بعید هم نیست، چه آنکه الگوی ایشان، حضرت‌ام البنین(سلام الله علیها) است؛ مادری که چهار فرزند خود را برای فدا شدن در راه آزادی و آزادگی تربیت کرد و در نهایت در صحرای کربلا همراه مولا و سرورشان امام حسین(ع) به فیض شهادت نائل شدند؛ مادری که وقتی خبر شهادت حضرت عباس(ع) را برایش آوردند، بلافاصله پرسید، حسین(ع) چه شد؟

اگر به مصاحبه‌های گاه و بیگاه مادران شهدا با رسانه‌های مختلف دقت کنیم، درمیابیم که با وجود داغ جوانان خود، ذره‌ای تردید در اراده‌شان برای دفاع از میهن و دین اسلام، دیده نمی‌شود؛ مادرانی که اصلا پشیمانی برای‌شان معنی ندارد و بعضا می‌گویند، می‌دانی داغ فرزند آن هم فرزند جوان چقدر سخت است؟ من اگر بازهم در آن موقعیت قرار بگیرم، فرزندم را راهی جبهه دفاع از دین و کشور می‌کنم.

اما مادران عزیز شهدا! شما فقط مادر فرزندان خود نیستید، شما مام وطن و مادر تمام کسانی هستید که به راه مقدس شما و فرزندان‌تان ایمان دارند؛ و ما تا همیشه خود را مدیون ایثار و از خودگذشتگی و صبر شما می‌دانیم.

سالروز وفات حضرت‌ام البنین (سلام الله علیها) که بنام روز مادران شهدا نامگذاری شده است را گرامی می‌داریم و به تمام این مادران عزیز درود می‌فرستیم.

نویسنده: صادق چهرقانی

استان قم صادق چهرقانی شهدای قم شهید علی چهرقانی شهید علی چهره قانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر