کد خبر: 1014147 A

با حضور اندیشمندان حوزوی؛

آیین اختتامیه همایش علوم انسانی اسلامی پژوهش و فناوری به همت مجمع پژوهشگاه های علوم انسانی اسلامی، معاونت پژوهشی وزارت علوم و معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه برگزار شد.

به گزارش ایلنا از قم، حجت الاسلام و المسلمین حمید نگارش رئیس پژوهشگاه امام صادق(ع) در این مراسم که به صورت مجازی برگزار شد بر تاسیس بنیاد ملی نخبگان علوم انسانی اسلامی تاکید کرد و به بررسی برخی از آسیب های پژوهشی در حوزه علوم انسانی اسلامی پرداخت.

وی گفت: پیشنهاد تاسیس بنیاد ملی نخبگان علوم انسانی اسلامی امری موثر در کارها است و متاسفانه در این حوزه جایی را نداریم که به دنبال پیگیری مسائل و مشکلات مطرح شده باشد و  می طلبد این بنیاد تشکیل شود.

حجت الاسلام و المسلمین نگارش گفت: امروز شاهد ضعف جدی در هدایت پایان‌نامه در دانشگاه ها هستیم و شاید اغلب پایان‌نامه ها در پاسخ به مسائل نظام ناتوان بودند.

وی گفت: امروز در حوزه بازخورد گیری از نتایج، کنگره ها و نشست های علمی مرجعی برای پیگیری و بازخورد گیری نداریم و معلوم نیست چه خروجی از این برنامه ها به دست آماده است.

رئیس پژوهشگاه امام صادق(ع) ضمن تاکید بر تقویت حوزه و دانشگاه بر همکاری و هم افزایی مراکز پژوهشی و دانشگاهی در جهت حل آسیب ها تاکید کرد.

وی از معاون پژوهشی وزیر علوم خواست که اساسنامه مجمع پژوهشگاه های علوم انسانی اسلامی هرچه زودتر برای تصویب در دستور کار شورای گسترش وزارت علوم قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین نگارش افزود: آسیب هایی در حوزه پژوهش های علوم انسانی اسلامی وجود دارد که با تاسیس مجمع که به ابتکار روسای پژوهشگاه ها به ویژه پژوهشگاه امام صادق(ع) شکل گرفت، می تواند برطرف کننده بسیاری از مشکلات مربوطه باشد.

استان قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر