کد خبر: 998989 A

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان مطرح کرد:

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: خسارت حوادث طبیعی و غیرمترقبه به کشاورزی استان قزوین به ویژه در بخش سرمازدگی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، حمیدرضا تبسمی اظهار کرد: از ابتدای امسال‌تاکنون بلایا و حوادث طبیعی پنج هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال به کشاورزی استان قزوین خسارت وارد کرده اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل به شکل چشمگیری کاهش داشته است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه سال گذشته بلایا و حوادث طبیعی ۲۰ هزار و ۹۰ میلیارد ریال خسارت به بخش های مختلف کشاورزی استان قزوین وارد کردد،افزود: عمده این خسارات شامل سرمازدگی و یخبندان با بیش از ۱۹ هزار میلیارد ریال مربوط به نیمه اول این سال بود.

تبسمی به تشریح جزئیات خسارت وارد شده از ناحیه بلایا و حوادث طبیعی به کشاورزی استان در سال جاری پرداخت و گفت: از پنج هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال خسارت وارد شده، ۲ هزار و ۳۵۶ میلیارد ریال به بخش سرمازدگی، یخبندان و برف اختصاص داشته است.

وی عنوان کرد: ۲ هزار و ۸۳۴ میلیارد ریال از خسارت وارد شده نیز به سیل و تگرگ اختصاص داشته و ۵۱ میلیارد ریال نیز مربوط آتش سوزی بوده و سایر خسارات وارد شده که ارقام آنها ناچیز هستند نیز شامل خشکسالی و طوفان بوده است.

استان قزوین دارای ۴۸۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی است.

این استان در بخش کشاورزی دارای ۸۰ هزار بهره بردار و فعال است.

استان قزوین خشکسالی سازمان جهاد کشاورزی استان کشاورزی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر