کد خبر: 998844 A

معاون خدمات شهرداری قزوین خبرداد:

معاون خدمات شهرداری قزوین از همزمان آماده باش کامل ۴۰۰ تن از نیروهای خدمات شهری برای مقابله با آب‌گرفتگی سطح شهر و حوادث احتمالی با شروع بارندگی‌ها در قزوین خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، وحید مقدم سلیمی با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به شروع بارش‌ها در قزوین، بازدید میدانی از رودخانه‌های سطح شهر از جمله رودخانه بازار و ارنجک و نقاط حادثه‌خیز صورت گرفت و برای جلوگیری از آب‌گرفتگی در این مکان‌ها تصمیم‌گیری لازم به عمل آمد.

معاون خدمات شهرداری قزوین با اشاره به جمع‌آوری برگ درختان و نخاله‌ها در سطح شهر، اظهار داشت: محله‌هایی که در سال‌های گذشته به واسطه بارش باران دچار آبگرفتگی شده‌ بودند، مورد بررسی قرار گرفته‌اند تا اگر بارندگی شدیدی صورت گیرد شهر دچار مشکل نشود.

مقدم سلیمی ادامه داد: عملیات لایروبی و مرمت تمامی رودخانه‌ها شامل زیرگذرها، پل‌ها، چاه‌ها و انهار و لوله‌گذاری برای جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی به باغستان سنتی در مناطق و نواحی منفصل شهری انجام شده است.

وی اضافه کرد: همچنین تجهیزاتی همچون ماشین آلات مکانیزه سنگین، سبک و پمپ‌های خودمکش در نقاط مختلف شهر قزوین برای مواقع مورد نیاز مستقر شده‌اند و تمام مسیل‌ها، انهار، رودخانه‌ها و کانال‌های آب به طور مداوم رصد می‌شوند تا هیچ مشکلی در این زمینه نداشته باشیم.

این مسئول تصریح کرد: نیروهای سازمان آتش نشانی در سه شیفت کاری با ۵۵ نفر به طور کامل در حالت آماده باش قرار دارند تا در صورت بروز حوادث احتمالی در کمتر از نیم ساعت خود را به محل حادثه برسانند.

معاون خدمات شهرداری قزوین خاطرنشان کرد: همچنین نیروهای سازمان‌های فضای سبز، عمران، خدمات شهرداری و پسماند با تمام ماشین‌آلات شامل لودر،کامیون و دستگاه‌های خودمکش برای مقابله با آبگرفتگی‌های احتمالی معابر در حالت آماده باش قرار دارند و آب‌های سطح را به سمت باغستان‌های سنتی هدایت می‌کنند.

مقدم سلیمی از شهروندان خواست در صورت مشاهده آبگرفتگی در معابر با سامانه ۱۳۷ شهرداری تماس بگیرند.

آماده باش بارش باران شهرداری فضای سبز آب گرفتگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر