کد خبر: 997950 A

مدیر کل کار و رفاه اجتماعی استان قزوین:

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: با توجه به شرایط فعلی کشور و وجود تحریم ها، کارآفرینی برای توسعه و رونق کسب و کارهای موجود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، رضا گروسی در مراسم افتتاحیه هفته جهانی کارآفرینی استان قزوین که به صورت وبیناری با مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد، اظهار کرد: هفته جهانی کارآفرینی(GEW) بزرگترین رویداد هماهنگ برای ترویج و ترفیع کارآفرینی در جهان است که هر سال در اواخر آبان ماه برگزار می‌شود.

مدیر کل کار و رفاه اجتماعی استان قزوین بیان کرد: در این رویداد هماهنگ، با برگزاری سمینار، همایش، دورهمی و مسابقه ضمن آشنایی و تشویق افراد تلاش می‌شود تا نسل جدیدی از کارآفرینان برای راه‌اندازی کسب و کار شخصی اقدام کنند.

گروسی ادامه داد: به اعتقاد بسیاری، این کمپین عظیم جهانی، می‌تواند باعث ترفیع جایگاه کارآفرینی در اذهان و افکار شود و مشوقی برای راه‌اندازی کسب و کار در جامعه باشد.

وی افزود: کارآفرینی به عنوان موتور محرک اقتصاد محسوب می‌شود و با حل مسائل و خلق ارزش بالاتر از کسب و کارهای موجود قرار می‌گیرد و در همه زمان‌ها، به ویژه شرایط حساس کنونی با تحریم‌ها و جنگ اقتصادی دشمنان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

این مسئول یادآور شد: اداره کل تعاون به عنوان یکی از سیاستگذاران حوزه توسعه کارآفرینی و اشتغال استان با هدف شبکه سازی میان بازیگران اکوسیستم کارآفرینی استان شامل بخش‌های دولتی، عمومی، خصوصی، تعاونی و سازمان‌های مردم نهاد وارد عمل شد تا استفاده بهینه از منابع و افزایش بهره وری نیروی کار و سرمایه را برای ایجاد هماهنگی بین اجزای کارآفرینی استان رقم بزند.

مدیر کل کار و رفاه اجتماعی استان عنوان کرد: اجرای برنامه‌های مشترک در این هفته، اقدامی نو و آغاز یک حرکت فرابخشی است که با استفاده از همه منابع استان برای تبیین، تعیین و پیشبرد اهداف در راستای تقویت ارتباط بازیگران اکوسیستم کارآفرینی استان اقدام می‌شود.

گروسی خاطر نشان کرد: استقلال دستگاه‌های اجرایی در برنامه ریزی و اجرای برنامه‌های خود در هفته جهانی کارآفرینی مطلوب است و باید با استفاده از خلاقیت‌ها برای ارتباط مؤثر با جامعه هدف با اشتراک گذاری تجربیات و رویدادها اقدام شود.

استان قزوین اشتغال کار و رفاه اجتماعی کسب و کار تحریم ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر