کد خبر: 995606 A

مدیر تعاون اداره کل کار و رفاه اجتماعی استان:

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: تسهیلات جدید به تعاونی‌های استان قزوین به طرح‌های دانش‌بنیان، مناطق کمتر توسعه یافته، اشتغال بانوان و جوانان و توسعه بازار اختصاص دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سید جلیل حسینی در خصوص ارائه تسهیلات به تعاونگران، اظهار کرد: یک خط اعتباری ۵۰ میلیارد تومانی برای تعاونی‌های دانش بنیان با سود هشت تا ۱۲ درصد در نظر گرفته شده است و تعاونی‌های مربوط می‌توانند تقاضای خود را به بانک توسعه تعاون محل فعالیت خود ارائه کنند.

مدیر تعاون اداره کل کار و رفاه اجتماعی استان افزود: همچنین تسهیلاتی به مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان برای تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستان‌ها در بانک توسعه تعاون و یک خط اعتباری دیگر به همان مبلغ برای تعاونی‌های جوانان، زنان و... با همکاری صندوق کارآفرینی امید و بانک توسعه تعاون تعریف شده است.

حسینی ادامه داد: برای توسعه بازار با همکاری صندوق کارآفرینی امید و بانک توسعه تعاون نیز تسهیلاتی به مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان تعیین شده است تا شاهد شکوفایی و رشد تعاونی‌های استان در سال جهش تولید باشیم.

وی اضافه کرد:  سه هزار و ۵۱۵ شرکت تعاونی در استان ثبت شده که از این تعداد، ۲ هزار و ۴۳۶ شرکت به دلایل مختلفی نظیر مسائل و مشکلات مالی، حقوقی، اجتماعی، مدیریتی و اقتصادی راکد و غیرفعال هستند.

این مسئول بیان کرد: ۸۲۰ تعاونی فعال در سطح استان در قالب تعاونی‌های تولیدی، توزیعی و خدماتی فعالیت دارند و برای ۱۰ هزار و ۳۳۳ نفر فرصت شغلی ایجاد کرده اند.

مدیر تعاون اداره کل کار و رفاه اجتماعی استان عنوان کرد: با توجه به نقش تعاونی‌ها در شکوفایی اقتصادی و اشتغالزایی استان، حمایت‌های قانونی برای ادامه فعالیت این تعاونی‌ها ضروری است که امیدواریم با همراهی و همکاری دستگاه‌های اجرایی شاهد تحقق آنها باشیم.

استان قزوین اشتغال کار و رفاه اجتماعی تعاونی های استان قزوین اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر