کد خبر: 994214 A

کارشناس هواشناسی استان:

کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین گفت: با توجه به شمالی شدن جریان هوا کاهش دمای استان قزوین تا اوایل هفته آینده ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مهدی آخوندی اظهار کرد: از بعدازظهر امروز و با شمالی شدن جریان هوا، وزش بادهای سرد شمالی همراه با کاهش دما پیش‌بینی می‌شود که این وضعیت جوی تا اوایل هفته آینده ادامه خواهد داشت.

کارشناس هواشناسی استان بیان کرد: بیشترین میزان بارندگی‌های استان همزمان با ورود سامانه بارشی از اوایل هفته جاری مربوط به شهرهای معلم‌کلایه در بخش رودبار الموت شرقی و آوج با ۱۷.۷ میلیمتر بوده است.

آخوندی عنوان کرد: براساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، سامانه بارشی همچنان تا روز جمعه در سطح منطقه استقرار خواهد یافت و پیامد آن نیز بارش باران در برخی ساعات روز، همراه با رگبار، رعد و برق و با احتمال بارش در قلل و ارتفاعات استان خواهد بود.

وی ادامه داد: در شبانه‌روز گذشته آوج با ۳ و بویین زهرا با ۱۷ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت ۶ تا ۱۶ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

استان قزوین بارش باران معلم هواشناسی کاهش دما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر