کد خبر: 992206 A

عظیمی خبر داد:

مسابقات سراسری قرآن کریم اوقاف در روز‌های ۱۸ و ۲۱ آبان ماه در استان قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علی عظیمی با اعلام این خبر گفت: چهل و سومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم اوقاف امسال در دو بخش خواهران و برادران در روز‌های ۱۸ و ۲۱ آبانماه برگزار می‌شود.

رئیس اداره امورقرآنی اوقاف و امورخیریه استان قزوین با اشاره به اینکه این مسابقات به دلیل شیوع بیماری کرونا در مراکز استان‌ها برگزار خواهد شد افزود: بخش خواهران فردا یکشنبه ۱۸ آبان ماه در اداره کل اوقاف استان برگزار می‌شود.

به گفته وی، از بین شرکت کنندگان مراحل قبل، در رشته‌های حفظ ۲۰ جز مرضیه سهرابی، حفظ کل مهناز مومنی، ترتیل انسیه حاج یوسفی و در رشته قرائت تحقیق زهرا کریم خان زند به مرحله کشوری راه یافته اند.

عظیمی در ادامه افزود: مسابقات در بخش خواهران به صورت ویدئوکنفرانس برگزار می‌شود و پس از تلاوت قرآن کریم توسط چهار شرکت کننده، هیئت داوران در تهران، به داوری می‌پردازند.

رئیس اداره امورقرآنی اوقاف و امورخیریه استان گفت: چهارشنبه ۲۱ آبان ماه هم مسابقات در بخش برادران در رشته‌های حفظ ۲۰ جز، حفظ کل، ترتیل، اذان و قرائت و تحقیق در محل صداوسیمای مرکز استان برگزار خواهد شد.

عظیمی اضافه کرد: داوری بخش برادرن به صورت زنده انجام خواهد شد و همچنین تلاوت این افراد ضبط و از هشتم تا پانزدهم آذرماه از طریق شبکه قرآن پخش خواهد شد.

وی افزود: در بخش برادران در رشته حفظ ۲۰ جز محمد جواد محجوب، حفظ کل سعید علی اکبری، قرائت ترتیل مهدی جوزی، اذان علی غلامی و در رشته قرائت تحقیق علی غلامی و سید مصطفی حسینی به رقابت خواهند پرداخت.

به گفته عظیمی نظارت بر مسابقات در بخش خواهران توسط ناظر تعیین شده انجام می‌شود و در بخش برادران نیز توسط ناظر فنی که از تهران به استان‌ها اعزام شده انجام خواهد شد.

استان قزوین رقابت زهرا قرآن کریم شبکه قرآن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر