کد خبر: 991974 A

معاون استاندار خبر داد:

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: نباید به کامیون بدون بارنامه مجاز اجازه تردد در گمرک قزوین داده شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علی فرخزاد با اعلام این خبر گفت: نباید به کامیون بدون بارنامه مجاز اجازه تردد در گمرک قزوین داده شود تا از این طریق امکان رصد کالا‌های خارج‌شده و مبارزه با قاچاق کالا میسر شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین افزود: متأسفانه فقط ۲۸ درصد کامیون‌های باربری که از گمرک قزوین خارج می‌شوند، از شرکت‌های مجاز باربری بارنامه دارند که آمار قابل توجه و نگران کننده‌ای در حوزه حمل و نقل استان است.

وی با تأکید بر ضرورت کنترل بارنامه‌های مختلف گمرک توسط نیروی انسانی و دستگاه‌های هوشمند اضافه کرد: در جلسه اخیر شورای حمل ونقل تصمیم گرفته شد که افرادی به صورت خاص در خروجی‌های گمرک استان مستقر شوند و با کمک دوربین و سامانه‌های هوشمند بارنامه‌های مختلف را کنترل کنند.

فرخزاد ادامه داد: همچنین ماموران گمرک باید در مورد کنترل واقعی بودن این بارنامه‌ها حتماً آموزش‌های لازم را ببینند و اگر نیاز است روی بارنامه‌های مجاز هولوگرام نصب شود تا پلیس راه و نیروی انتظامی بتوانند بارنامه‌های جعلی را بلافاصله تشخیص دهند و جلوی عبور کامیون‌های حاوی چنین بار‌هایی را بگیرند.

رئیس شورای حمل‌ونقل استان با تاکید بر لزوم ساماندهی شرکت‌های باربری گفت: با رصد و پایش مرتب و مستمر این شرکت‌ها امکان قاچاق کالا در این استان تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند و تجربه‌های جهانی هم نشان داده که بهترین راه برای مبارزه با قاچاق کالا کنترل حمل‌ونقل آن از مبدا است.

فرخزاد افزود: باید مشکلات اقتصادی و معیشتی فعالان حوزه حمل‌ونقل را برطرف کرد تا گرایش به ایجاد اعمال غیرقانونی و قاچاق کالا در این قشر کمتر شود، ضمن اینکه میزان تخلفات این حوزه در استان قزوین نسبت به استان‌های همجوار خیلی کمتر است.

پلیس راه دوربین گمرک مبارزه با قاچاق کالا نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر