کد خبر: 986859 A

معاون اداره کل صنایع‌‎دستی استان خبر داد:

معاون صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان قزوین گفت: اقدام‌های حمایتی لازم برای باززنده سازی و احیای رشته چادر شب بافی در سال جاری اجرا شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سید میثم حصاری با اعلام این خبر گفت: به منظور حفظ و صیانت از صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی بومی مناطق مختلف، هر سال یکی از رشته‌های در خطر فراموشی استان در اولویت احیا و باززنده سازی قرار دارند.

وی اظهار کرد: در سال‌های گذشته، رشته‌های آینه‌کاری، نقاشی لاکی، نقاشی پشت شیشه و پاپیه ماشه که هنرمندان محدودی در این رشته‌ها در حال فعالیت هستند، با تلاش کارشناسان حوزه معاونت صنایع ‌دستی و هنرهای سنتی استان و به همت استادکاران و هنرمندان رشته‌های مذکور مورد حمایت و احیا قرار گرفتند.

حصاری تصریح کرد: برگزاری کارگاه‌های یک روزه شناخت و معرفی رشته‌های در خطر فراموشی، برگزاری دوره‌های آموزشی مقدماتی و پیشرفته، مشاوره در خصوص بازطراحی محصولات صنایع‌دستی در رشته‌های مورد نظر و خرید حمایتی این اقلام از هنرمندان از جمله فعالیت‌هایی به شمار می‌روند که در حوزه صنایع‌دستی انجام شده است.

معاون صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی استان قزوین افزود: از ابتدای سال جاری نیز برنامه‌ریزی‌ و اقدامات حمایتی لازم جهت باززنده سازی رشته چادرشب بافی شامل برگزاری کارگاه تولید زنده چادر شب در طول هفته صنایع‌دستی و تجهیز کارگاه برای آشنایی علاقه‌مندان با روند تولید این محصول صورت گرفته و متقاضیان به هنر چادر شب بافی می‌توانند با هماهنگی قبلی از این کارگاه واقع در عمارت تاریخی داعی بازدید کنند.

استان قزوین صنایع دستی صنایع دستی و گردشگری معاون نقاشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر