کد خبر: 982083 A

حافظی خبر داد:

مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین گفت: طرح سوله ورزشی مشعلدار به درخواست شهرداری منطقه یک، توسط سازمان خدمات طراحی تهیه و تصویب و جهت اجرایی شدن ارسال شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمد اسماعیل حافظی با اعلام این خبر گفت: نظر به درخواست شهرداری منطقه یک در سال ۹۸ مبنی بر تهیه طرح سوله ورزشی در ناح یه مشعلدار در زمینی به مساحت حدودی ۲ هزار مترمربع به دلیل کمبود فضای ورزشی در این ناحیه شهری، این سازمان پس از بازدید میدانی و بررسی موقعیت سایت و اخذ استعلامات مربوطه و طرح‌های فرادست شهری و همچنین انجام آزمایشات مکانیک خاک در محدوده مورد نظر اقدام به طراحی سوله مورد نظر مطابق با خواسته‌های کارفرما نمود که پس از تهیه و تصویب طرح جهت اجرا به دستگاه بهره بردار ارسال شد.

وی افزود: با توجه به فوریت اجرایی شدن طرح، این پروژه در دو فاز (سازه) و (معماری و تاسیسات) تهیه شد و بخش سازه به همراه برآورد در فاز اول به شهرداری مربوطه جهت انجام مناقصه و انتخاب پیمانکار ارسال شد و پس ازاجرای اسکلت ساختمان بخش دوم به همراه برآورد جهت انجام مراحل بعدی ارسال شد.

حافظی با اشاره به اینکه این سوله دارای دو بخش (ساختمان اصلی سوله و ساختمان اداری) است، اظهار کرد: ساختمان اصلی دارای مساحتی در حدود ۲ هزار مترمربع و ساختمان اداری دارای مساحتی در حدود ۱۰۰ مترمربع و ساختمان اصلی شامل محوطه اصلی ورزشگاه بوده که دارای یک ورودی اصلی از سمت شرقی و دو ورودی فرعی از سمت شمال و غرب است که ورودی شمالی امکان ورود خودرو در شرایط بحرانی به ورزشگاه را نیز داراست.

مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین تصریح کرد: از نکات حائز اهمیت در طراحی این پروژه ساختمان اداری آن است که شامل نگهبانی، پذیرش، انبار، رختکن و دوش، سرویس بهداشتی، اتاق برق و اتاق تاسیسات است که بدین ترتیب بخش‌های جانبی ورزشگاه از سالن اصلی جدا شده، ولی از داخل ارتباط بین دو ساختمان میسر است و همچنین در داخل محوطه سوله نیز ورودی سواره، نگهبانی، فضای سبز و پارکینگ پیش بینی شده است.

وی افزود: در طرح فوق ضوابط سازمان آتش‌نشانی مورد بررسی قرارگرفته و نامه تاییدیه سازمان مربوطه نیز اخذ و ورودی‌های این سوله جهت ورود افراد کم توان و سالخورده و معلول، مناسب سازی شده است.

خاک سازمان آتش نشانی شهرداری مکانیک مناسب سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر