کد خبر: 981391 A

مدیر کل کار و رفاه اجتماعی استان خبر داد:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: فرآیند رسیدگی به بیمه کارگران ساختمانی و نحوه بررسی شکایات تسهیل شد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، رضا گروسی با اعلام این خبر گفت: طبق مصوبه کارگروه اصلی قانون رفع موانع اجرایی قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی و نحوه مجازات متخلفان، کارگران ساختمانی متقاضی دریافت بیمه می‌توانند به سامانه http://www.samanehrefah.ir مراجعه کرده و برای ثبت‌نام اقدام کنند.

وی تصریح کرد: اطلاعات افراد ثبت شده به ‌کمک سایر پایگاه‌های اطلاعاتی موجود در بانک داده شامل کارت بهداشت، وسایل نقلیه عمومی، کارت مهارت فنی، سازمان ثبت احوال و... اعتبار سنجی می‌شود.

این مقام مسئول اظهار کرد: در صورت تأیید اولیه، فرد متقاضی از طریق بازرسان و سر بازرس معرفی شده از طرف کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور مورد بازرسی میدانی قرار می‌گیرد و احراز اشتغال او در سامانه ثبت می‌شود.

وی افزود: متقاضیانی که در هر کدام از مراحل مذکور رد شده یا شرایط لازم را برای پوشش بیمه اجتماعی نداشته باشند می‌توانند دلایل رد درخواست خود را در سامانه مشاهده نمایند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین تصریح کرد: اگر کارگری به دلایل ثبت شده اعتراض داشته باشد می‌تواند صرفاً از طریق سامانه نسبت به ثبت اعتراض و دلایل مرتبط با آن از طریق بارگذاری مدارک اقدام کند.

گروسی اظهار کرد: به منظور رسیدگی به اعتراضات متقاضیان، کمیته‌ای متشکل از نمایندگان ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و انجمن صنفی کارگران و کارفرمایان ساختمانی در اداره کل استان تشکیل شده است.

وی افزود: این کمیته در شش ماهه اول سال جاری به اعتراضات ۶۰۰ نفر از کارگران ساختمانی استان رسیدگی کرده و در ادامه نیز با عزمی جدی برای رسیدگی به اعتراضات ثبت شده اقدام خواهد کرد.

استان قزوین پوشش کار و رفاه اجتماعی وسایل نقلیه مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر