کد خبر: 974165 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: ۶ ماهه نخست امسال سه هزار و ۶۹۹ آگهی دولتی در بین نشریان این استان توزیع شده است.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، محمد حسین اسماعیلی با اعلام این خبر گفت: مطابق ماده ۲ بند پنج از قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اجرای قوانین مربوط به مطبوعات و نشریات و تعیین ضوابط و مقررات مربوطه و تمرکز ، توزیع و نشر انواع آگهی های دولتی و اجرای آن در داخل و خارج کشور بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در استانها از طریق ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می پذیرد.

وی اظهار کرد: در این راستا کلیه دستگاه های اجرایی باید حداقل ۳ روز قبل از موعد چاپ، آگهی‌های مورد نظر خود را بدون ذکر نام نشریه و درصورت لزوم تنها با تعیین زمان انتشار (روزنامه صبح یا عصر) و نیز دفعات چاپ آن به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ارسال کنند.

اسماعیلی افزود: ۶ ماهه اول امسال یکهزار و ۴۳۰  آگهی ثبتی و ۲ هزار و ۲۶۹  آگهی دستگاههای اجرایی توسط این اداره کل در بین نشریات استان توزیع  و سپس چاپ و منتشر شده است.

این مسوول فرهنگی ادامه داد: کلیه دستگاه های اجرایی استان قزوین و همچنین مؤسسات عمومی غیردولتی، شهرداری ها، شورای اسلامی شهرها و... برای درج آگهی‌های مطبوعاتی موظفند از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام کنند .

وی تاکید کرد: علیرغم مکاتبات متعدد این اداره کل، گاها شاهد ارسال مستقیم آگهی به برخی نشریات سراسری از سوی برخی دستگاهها به ویژه نهادهای عمومی هستیم که خلاف قوانین و مقررات موجود بوده و موجبات نارضایتی اصحاب رسانه را فراهم آورده است.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین شورای اسلامی فرهنگ و ارشاد اسلامی مطبوعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر