کد خبر: 968471 A

چگینی مطرح کرد:

رئیس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت پارلمان محلی قزوین گفت: تا زمانی که ضمانت اجرایی برای مصوبات کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت شورا وجود نداشته باشد، پیگیری ها موثر واقع نمی شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، احد چگینی در جلسه شورا که با حضور شهردار قزوین برگزار شد، با بیان این مطلب که مکانیزم نظارت شورا مصوبات آن است، اظهار داشت: بسیاری از مصوبات شورا در سال گذشته در دبیرخانه بایگانی شده و به مرحله اجرایی نرسیده اند و این موضوع باعث کاهش انگیزه درکمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت خواهد شد.

رئیس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت پارلمان محلی قزوین افزود: تهیه بانک املاک در شهرداری قزوین و سیستمی شدن ارسال  پرونده به کمیسیون ماده صد و دسترسی اعضای شورا به سامانه سرا از جمله موضوعاتی بود که پیگیری شد؛ اما شاهد عملیاتی شدن آن نبودیم.

به گفته چگینی زمانی اهتمام شورا و شهرداری برای حل مساله وجود خواهد داشت که ضمانت اجرایی هم وجود داشته باشد؛ بنابراین در این راستا شورا مکانیزمی برای برخورد ندارد.

وی در بخش دیگری از این جلسه که  به  بررسی پروژه های سرمایه گذاری متوقف شده اختصاص داشت، گفت: برخی از سرمایه گذاران دراین شهر منافع خود را بر منافع شهر ترجیح می دهند و به دلایل مختلف همکاری نمی کنندکه لازم است در چارچوب ضوابط قانونی با آنها برخورد شود.

رئیس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت پارلمان محلی قزوین افزود: با تمام احترامی که برای سرمایه گذاران قائل هستیم؛ اما باید با برخی از آنان که حقوق سایر شهروندان را زیر پا گذاشته و به تعهدات خود عمل نمی کنند، برخورد قانونی شود.

چگینی در خصوص سهم شهرداری و مالک در تفکیک زمین خاطرنشان کرد: در این زمینه باید ملاک عمل قانون باشد و مالکین در شهرداری قزوین با رضایت توافقات را انجام دهند.

وی تأکید کرد: همچنین باید درخصوص سهم شهرداری و مالک در مورد ارزش افزوده ناشی از تغییر کاربری درکارگروهی ویژه تصمیم گیری و یک رویه واحد شکل گیرد.

حقوق سرمایه گذاران سرمایه گذاری شهرداری شورای شهر قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر