کد خبر: 968438 A

با حضور مسئولان استانی صورت گرفت؛

مسایل و مشکلات ناحیه صنعتی آوج روز سه شنبه با حضور مسئولان استانی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، نشست بررسی مسایل و مشکلات این ناحیه صنعتی با حضور فرماندار آوج، مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری، مدیرعامل شرکت توزیع برق، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی، مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی و معاونین سازمان صنعت، معدن و تجارت، گاز و آب و فاضلاب استان قزوین و شهردار و رئیس شورای شهر آوج برگزار شد.

در این نشست مصوب شد شرکت شهرک های صنعتی قزوین با انتخاب مشاور، میزان زمین مورد نیاز برای الحاق به ناحیه صنعتی را مشخص کند و سایر اراضی نیز برای سرمایه گذاران گلخانه و طرح های کشاورزی و همچنین طرح های خدماتی واگذار شود.

همچنین مقرر شد از سوی شرکت آب و فاضلاب استان قزوین برای رفع کمبود آب این ناحیه صنعتی مجوز ۱۰ لیتر بر ثانیه در قالب حفر ۲ چاه به شرکت شهرک های صنعتی ارایه شود.

مطالعه ایجاد شهرک گلخانه ای در اراضی بلااستفاده این ناحیه از سوی جهاد کشاورزی از دیگر مصوبات این نشست بود.

در این نشست همچنین مقرر شد ساماندهی ورودی ناحیه صنعتی آوج با همکاری شهرداری این شهر و شرکت شهرک های صنعتی قزوین انجام شود و همچنین سازمان صنعت،معدن و تجارت نسبت به مهلت برای فعالیت دوباره و یا ابطال پروانه واحدهای تولیدی که چندین سال است تولیدشان تعطیل شده اقدام کند تا واحدها و اراضی مربوطه به سرمایه گذاران جدید واگذار شود.

ناحیه صنعتی آوج دارای ۶۶ هکتار مساحت است؛ اما در گذشته اهالی آوج ۴۰۰ هکتار را برای ایجاد ناحیه صنعتی به دولت هبه کرده بودند که اقدامی برای سرمایه گذاری و فعالیت های تولیدی در آن نشده است.

برای ایجاد زیرساخت در این ناحیه صنعتی ۴۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

این ناحیه صنعتی دارای ۲ واحد تولیدی فعال بوده و ۶ واحد تولیدی راکد نیز در آن وجود دارد.

جهاد کشاورزی دولت سازمان صنعت معدن و تجارت مشکلات شرکت شهرک های صنعتی قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر