کد خبر: 967055 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان مطرح کرد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین از برگزاری جشنواره ملی فیلم‌های مستندِ میراثِ فرهنگی یادگار در قزوین خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمدحسین اسماعیلی روز شنبه با اعلام این خبر افزود: این جشنواره با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، سازمان سینمایی، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، صدا و سیما، دفتر شورای بین المللی موزه‌ها در ایران(ایکوم)، استانداری و شهرداری قزوین، سازمان برنامه و بودجه قزوین و خانه مستند قزوین اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در شهر قزوین برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: این جشنواره که طی سال‌های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۳ در تهران برگزار شده بود، از رویدادهای موضوعی مورد توجه مستندسازان و علاقه مندان سینمای مستند ایران است.

اسماعیلی اضافه کرد: از جمله بخش‌های جشنواره یادگار می‌توان به مسابقه سینمای مستند ایران، میراث ماندگار، میراث معنوی، میراث فرهنگی قزوین و مرور آثار مستند اشاره کرد.

این مسئول تصریح کرد: شورای سیاستگذاری این جشنواره متشکل از رئیس سازمان سینمایی، مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، معاون فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، مدیر شبکه مستند سیمای جمهوری اسلامی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین، استاندار، شهردار قزوین و استادان و پژوهشگران شامل سید محمد بهشتی، محیط طباطبایی، اردشیر صالح پور، محمدرضا اصلانی، رامین حیدری فاروقی و اُرُد عطارپور است که درباره نحوه برگزاری این جشنواره تصمیم‌گیری می‌شود.

وی تاکید کرد: چهارمین دوره‌ این جشنواره، همزمان با هفته میراث فرهنگی و موزه‌ها اواخر اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ در شهر قزوین برگزار می‌شود و در این فاصله، ضمن راه‌اندازی دبیرخانه جشنواره در قزوین و تشکیل شورای سیاست‌گذاری، مراحل انتشار فراخوان، دریافت آثار و برنامه‌ریزی جهت اجرای مطلوب این رویداد فرهنگی- هنری انجام خواهد شد.

استان قزوین جشنواره فیلم فرهنگ و ارشاد فرهنگ و ارشاد اسلامی موزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر