کد خبر: 965016 A

رئیس کل دادگستری استان قزوین خبر داد:

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: استفاده از ظرفیت‌های نخبگان در راستای تعامل با دستگاه قضایی ضروری است.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، حجت الاسلام و المسلمین قدرتی در اولین نشست هم‌اندیشی با نخبگان و نهادهای مردمی حوزه آسیب‌های اجتماعی گفت: هدف از برگزاری این نشست شناسایی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های نخبگان، نهادهای مردمی و جهادی در راستای تعامل با دستگاه قضایی استان و مشارکت هدفمند در فرایند پیشگیری از وقوع جرایم و آسیب های اجتماعی است.

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین گفت: همواره ثابت شده است در هر حوزه ای از قبیل امنیت داخلی و خارجی، کمک های مومنانه و ... که از ظرفیت های مردمی استفاده شده پاسخ مثبت دریافت کرده ایم.

مقام ارشد قضایی استان با اشاره به ضرورت ارتباط بین دستگاه قضا و نخبگان گفت: متاسفانه تاکنون در حوزه وظایف دستگاه قضایی از ظرفیت های مردمی استفاده نشده است و دستورالعمل رئیس محترم قوه قضاییه در این خصوص، نقشه راهی است تا به سراغ ظرفیت های مردمی خصوصا نخبگان برویم و ارتباط با نخبگان می‌تواند چه در حوزه نظارت و چه قضاوت درباره آسیب‌های اجتماعی تأثیر گذار باشد.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی گفت: این نشست مقدماتی به منظور ایجاد بستر لازم برای مشارکت و تعامل نهادهای مردمی در پیشبرد اهداف دستگاه قضایی از قبیل پیشگیری از وقوع جرایم و آسیب های اجتماعی، ارتقاء شاخص های سرمایه اجتماعی و ... بوده و پس از این بناست تا این جلسه هر سه ماه یک بار تشکیل شود.

وی در پایان افزود: همه ما سوار بر یک کشتی هستیم و باید دست به دست هم دهیم و همه سیاست‌گذاری‌ها باید با نگاه کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در جامعه شکل بگیرد تا شاهد کاهش جرایم و آسیب‌های اجتماعی و به تبع آن کاهش پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی، اوقات رسیدگی و اطاله دادرسی باشیم تا به این ترتیب همکاران قضایی بتوانند با فراغ بال به مردم خدمات دهند و تکریم ارباب رجوع بیش از پیش اتفاق افتد.

استان قزوین استفاده از ظرفیت دستگاه قضایی نخبگان دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر