کد خبر: 962349 A

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان خبرداد:

تعداد مراکز اقامتی استان قزوین طی هفت سال گذشته بیش از سه برابر افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین با اعلام این خبر گفت: در سال ۹۲ استان قزوین مجموع مراکز اقامتی استان شامل هتل، هتل آپارتمان و اقامتگاه های بوم گردی هشت مورد بود که این رقم اکنون به ۲۶ مورد افزایش یافته است.

علیرضا خزائلی با بیان اینکه در سال ۹۲ تعداد هتل های قزوین هفت مورد بود، افزود: در حال حاضر ۱۵ هتل به گردشگران و میهمانان استان خدمات ارایه می دهند.

وی همچنین گفت: در سال ۹۲ تنها یک اقامتگاه بوم گردی در استان قزوین به فعالیت می پرداخت، در حالی که اکنون ۹ اقامتگاه بوم گردی پروانه بهره برداری دارند و در خدمت گردشگران هستند.

این مسئول همچنین از فعالیت ۲ هتل آپارتمان طی سال های اخیر در قزوین خبر داد و اظهار داشت: پیش از سال ۹۲ استان قزوین از مرکز اقامتی در قالب هتل آپارتمان برخوردار نبود.

خزائلی با بیان اینکه در بخش هتل با رشد ۱۱۴ درصدی و در بخش اقامتگاه های بوم گردی با رشد ۸۰۰ درصدی ظرفیت روبرو بوده است،افزود: افزایش قابل توجه مراکز اقامتی قزوین در مدت یاد شده نشان از توجه جدی دولت یازدهم و دوازدهم به حمایت و جذب سرمایه گذران در بخش گردشگری دارد.

وی اظهار داشت: اقدامات انجام شده در استان قزوین طی دولت یازدهم و دوازدهم برای ساخت هتل و مراکز اقامتی به اندازه ۳۰ سال گذشته به ظرفیت اقامتی این استان اضافه کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین یادآور شد: ۱۹ هتل در استان قزوین مراحل مختلف ساخت و عملیات اجرایی را پشت سر می‌گذرانند و امیدواریم با تکمیل و بهره برداری از آنها کمبودها از حیث مراکز اقامتی برای گردشگران و میهمانانی که به استان سفر می کنند، مرتفع شود.

وی همچنین اظهار داشت: در روستاهای هدف گردشگری و مناطقی که دارای جاذبه هستند آمادگی ارایه مجوز برای ایجاد اقامتگاه های بوم گردی را داریم.

استان قزوین دولت رشد سرمایه گذاران گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر