کد خبر: 960216 A

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خبر داد:

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین گفت: طرح نذر فرهنگی کتاب در قزوین اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، فاطمه محمدبیگی با اعلام این خبر گفت: بسیاری از مشکلات و معضلات هر جامعه‌ای ناشی از نا آگاهی افراد آن است که جبران آن می‌تواند هزینه‌های زیادی بر اقتصاد جامعه تحمیل کند از این رو ترویج دانایی و آگاهی به هر شکل می‌تواند به کاهش معضلات اجتماعی و کاهش فقر فرهنگی کمک کند.

وی افزود: طرح نذر کتاب حرکتی است مردمی، شبیه بسیاری از نذوراتی است که مردم در مناسبت‌های مختلف با نیت خیرخواهانه برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی انجام می‌دهند اما در این طرح به جای اهدای غذای جسم به مستمندان با اهدای کتاب که همانا غذای روح است افراد را بی نیاز می‌کنیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین بیان کرد: بسیاری از افراد کتاب‌ها را در کتابخانه های خود نگهداری می‌کنند که با اهدای آن می‌توانند اتفاقات خوبی را برای فرهنگ مطالعه رقم بزنند.

وی یادآور شد: نذرهای فرهنگی در حقیقت فرصت جدیدی از نذر برای تمام مردم است که همه بدون محدودیت می‌توانند در آن شرکت کنند.

محمدبیگی اظهار داشت: بر اساس این طرح مردم فرهیخته و خیر استان می‌توانند با مراجعه به نزدیک ترین کتابخانه عمومی می‌توانند کتب خوانده شده و بدون استفاده خود را برای بهره برداری علمی دیگران به کتابخانه اهدا کنند.

وی در خصوص هدف از اجرای این طرح گفت: گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در راستای تقویت و غنی سازی هر چه بیشتر منابع کتابخانه های عمومی به ویژه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته از مهمترین اهداف ما در اجرای این طرح در استان قزوین است.

استان قزوین جامعه فقر کتابخانه های عمومی کتابخانه های عمومی استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر