کد خبر: 951970 A

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی اعلام کرد:

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی قزوین گفت: تاکنون هزار و ۷۰۰ راننده تاکسی در استان قزوین برای دریافت تسهیلات کرونا ثبت نام کرده اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، اسماعیل عرشیان اظهار کرد: ثبت نام هزار و ۷۰۰ تاکسیران قزوینی در سامانه کارا خبر داد و گفت: مجموع تسهیلات کرونا برای پرونده‌های تشکیل شده ۱۱ میلیارد تومان است که تا کنون دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان آن به ۴۰۰ نفر پرداخت شده است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی افزود: میزان تسهیلات برای هر راننده ۶ میلیون تومان با سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه است.

عرشیان ادامه داد: علاوه بر رانندگان تاکسی، رانندگان سرویس مدارس و وانت بار‌ها هم مشمول این تسهیلات می‌شوند.

وی با بیان اینکه یک چک و یا سفته ۱۰ میلیون تومانی به عنوان تضمین در بانک‌ها کافی است، از رانندگان خواست در صورت بروز مشکل در این زمینه به سازمان تاکسیرانی مراجعه کنند.

این مسئول اضافه کرد: همچنین کسانی از شروع کرونا تا اواخر خرداد، معوقات و چک برگشتی دارند تاثیری در دریافت وام ندارد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی قزوین عنوان کرد: همه مالکان و کمک رانندگان تاکسی که از سازمان تاکسیرانی پرئوانه فعالیت دارند مشمول دریافت تسهیلات می‌شوند.

به گفته عرشیان، مستمری بگیران و همچنین بیمه شدگان در رسته‌های دیگر مشمول این طرح نمی‌شوند، اما رانندگان تاکسی که بیمه ندارند می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی افزود: تاکسیرانان قزوینی تا پایان مرداد برای ثبت نام در سامانه کارا فرصت دارند.

این مسئول یادآور شد: رانندگان می‌توانند از طریق دفاتر پیشخوان، کافی نت‌ها و به صورت شخصی در سامان کارا ثبت نام کنند، اما برای رفاه حال آنان ۵ شعبه در سازمان تاکسیرانی تشکیل شده است.

استان قزوین تاکسی چک تسهیلات تاکسیرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر