کد خبر: 945096 A

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری قزوین:

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین گفت: ترویج فرهنگ و آموزه‌های قرآنی در جامعه با تعامل و مشارکت همه جانبه امکان پذیر است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مصطفی صالحی در جلسه توسعه فرهنگ قرآنی اظهار کرد: دستیابی به جامعه‌ای مانند ایران که متمسک به قرآن و عترت است در گرو عزم و اراده هماهنگ مدیران برای توسعه و نشر فرهنگ قرآنی و آموزه‌های مرتبط با آن است.

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری، منشور توسعه فرهنگ قرآنی را نخستین حرکت و قدم در حوزه قرآن کریم دانست و افزود: برنامه‌ریزی برای طی کردن این مسیر باید به گونه‌ای باشد که در آن کلیات ساختار اجرایی، اهداف، سیاست‌ها و راهبردهای توسعه فرهنگ قرآنی به طور کامل اجرا شود.

صالحی با اشاره به اهمیت توسعه و ارتقاء فرهنگ قرآنی در کلیه سطوح سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی مدیریت شهری و روستایی، تصریح کرد:  تحقق این موضوع وابسته به عزم، اراده و هماهنگی مدیران شهری و روستایی برای توسعه و ساماندهی فرهنگ و فعالیت‌های قرآنی در شهرها و روستاها است.

به گفته وی، استفاده از تمامی ظرفیت‌ها لازمه این موضوع بوده و باید به خانه‌های قرآنی موجود در حوزه شهرها و روستاها بیش از پیش توجه شود.

این مسئول با تاکید ویژه بر اهمیت این موضوع  از تمامی مدیران و اعضای شورای اسلامی شهر و روستا خواست تا از تجربیات خود در این زمینه استفاده کرده و با حداکثر ظرفیت خود در همه زمینه‌ها برای توسعه این فرهنگ استفاده کنند.

اعضای شورای اسلامی شهر ایران ترویج فرهنگ جامعه سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر