کد خبر: 944028 A

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خبر داد:

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین گفت: سه کارگاه آموزشی جدید در حوزه آموزش‌های کشاورزی تجهیز شده و از امسال به ظرفیت مراکز دولتی فنی و حرفه‌ای قزوین اضافه می‌شود.

به‌گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محسن مددی با اعلام این خبر گفت: یکی از این کارگاه در قالب مرکز تخصصی آموزش‌های کشاورزی است که در زمینه آموزش کشت‌های نوین و باغبانی در خدمت متقاضیان خواهد بود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان افزود: قزوین از قابلیت های بالایی در حوزه کشاورزی برخوردار است و نبود آموزش های مهارتی در این حوزه یک خلاء بود که مشکل یاد شده با راه اندازی این مرکز تخصصی تا حد زیادی مرتفع می شود.

مددی بیان کرد: مرکز آموزش مهارتی ویژه زنان سرپرست خانوار در روستای نجم آباد قزوین دیگر کارگاه آموزشی دولتی است که به ظرفیت مراکز فنی و حرفه ای استان افزوده می شود که می تواند در کاهش آسیب اجتماعی ویژه این قشر کمک کند.

وی ادامه داد: این مرکز با ارایه آموزش های مهارتی به زنان سرپرست خانوار، این قشر را توانمند ساخته و زمینه کسب درآمد و اشتغالزایی را برای آنها فراهم می کند.

این مسئول همچنین از تجهیز و راه اندازی کارگاه آموزش های مصنوعات چوب و رزین در مرکز فنی و حرفه‌ای شماره ۲ استان قزوین در شهر صنعتی البرز خبر داد و گفت: این کارگاه نیز تجهیز شده و در خدمت علاقمندان به یادگیری ساخت مصنوعات از چوب و رزین قرار خواهد گرفت.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اضافه کرد: این کارگاه ها تجیهز و آماده سازی شده است و قرار بود در هفته ملی مهارت به بهره برداری برسند اما با توجه به اوج گرفتن دوباره کرونا و تعطیلی مراکز آموزش فنی و حرفه ای، راه اندازی رسمی آنها به زمان دیگری موکول شده است.

استان قزوین درآمد فنی و حرفه ای کشاورزی سه کارگاه آموزشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر