کد خبر: 943224 A

مدیرکل زندان‌های استان:

مدیرکل زندان‌های استان قزوین گفت: دوره‌های آموزش قلم زنی و چرم دوزی به منظور اشتغالزایی برای 46 زندانی استان قزوین برگزار شد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، محمدعلی محمدی با اعلام این خبر اظهار کرد: این آموزش‌ها از ابتدای امسال تاکنون با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین برگزار شده است.

 مدیرکل زندان‌های استان با بیان اینکه به زندانیان در پایان دوره آموزشی مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای ارایه می‌شود، افزود: مقرر شده در مرحله اول ۲۰ نفر از این کارآموزان در صورت قبولی در آزمون گواهی نامه معتبر فنی و حرفه‌ای دریافت کنند.

محمدی تاکید کرد: مهارت افزایی یکی از راه‌های توانمندی زندانیان به شمار می‌رود و اعتقاد داریم که فرد زندانی علاوه بر بازشناسی فردی و اجتماعی باید در مدت زمان محکومیت از آموزش عقب نماند.

وی خاطرنشان کرد: زندانیان با فراگیری آموزش‌های شغلی و حرفه‌ای در آینده زندگی سالم و بدور از جرم و خطا را تجربه خواهند کرد و بازگشت آن‌ها به جامعه تسهیل می‌شود.

این مسئول یادآور شد: بسیاری از زندانیان افرادی هستند که ناخواسته گرفتار مشکلات شده‌اند و زندان فرصتی است برای آن‌ها تا با تأمل درگذشته و جبران خطاها راه صحیح زندگی را پیدا کنند.

استان قزوین جرم زندان صنایع دستی فردی و اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر