کد خبر: 942733 A

علی پور خبر داد:

رئیس اداره توسعه ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قزوین از نصب و اصلاح ۹۰۰ عدد انواع تابلوهای اخطاری و انتظامی از ابتدای سال جاری تاکنون در راه‌های ارتباطی استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین، امیر علی‌پور افزود: از این میزان ۴۵۰ متر مربع از تابلوهای اطلاعاتی اصلاح و در سطح جاده‌های حوزه استحفاظی استان نصب شد.

وی اضافه کرد: این اقدام در راستای استفاده صحیح، مناسب و بهینه از علایم و تجهیزات ایمنی موجود و همچنین صرفه‌جویی در هزینه‌ها صورت گرفته است.

علی‌پور ادامه داد: در فرایند مرتب‌سازی این تابلوها، صفحات تابلوهای مخدوش و یا بلااستفاده احصا، جمع‌آوری و با بررسی دوباره نقاط مورد نظر، تابلوهای جدید با استفاده از صفحات قدیمی و برچسب جدید طراحی و ساخته شد.

این مسوول راهداری خاطرنشان کرد: وجود علایم و تابلوهای اخطاری و انتظامی با هدف ارتقای ایمنی مسیرها و تسهیل در امر تردد خودروها صورت می‌گیرد و نقش زیادی نیز در کاهش حوادث جاده‌ای و تلفات ناشی از آن داشته و در جهت فرهنگ‌سازی و تشویق کاربران به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی هم موثر بوده است.

رئیس اداره توسعه ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین یادآور شد: سالانه حدود ۶ هزار عدد تابلوی جدید و یک هزار و ۲۰۰ متر مربع تابلوی اطلاعاتی جدید در راه‌های استان نصب و هزینه تقریبی آن نیز حدود ۲۰ میلیارد ریال است.

جاده راهداری و حمل و نقل جاده روابط عمومی مقررات راهنمایی و رانندگی امیر علی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر