کد خبر: 942353 A

معاون فرهنگی کمیته امداد خبر داد:

معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: مراکز نیکوکاری با هدف گسترش فرهنگ نیکوکاری و انفاق بین جامعه دانشجویی در دانشگاه ها راه اندازی می‌شود.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، حجت الاسلام علی جعفری در آئین راه اندازی هفتاد و سومین مرکز نیکوکاری قزوین در دانشگاه بین المللی امام‌خمینی(ره) گفت: ایجاد همبستگی و توازن اجتماعی در جامعه، تمرکز بر محله محوری در امور خیریه با محوریت مساجد، شناسایی نیازمندان واقعی و کمک به رفع نیازهای ضروری آنان از جمله اهداف راه اندازی مراکز نیکوکاری در کشور است.

 معاون امور فرهنگی کمیته امداد خاطرنشان کرد: راه اندازی این مراکز دانشجویان را با فرهنگ کار خیر و انفاق بیشتر آشنا می کند.

این مسئول گفت: البته در کنار دستگیری از محرومان و نیازمندان، سیاست اصلی باید توانمندسازی آنها باشد و مراکز نیکوکاری نیز باید به سمت این هدف حرکت کنند.

مهر علی حق گویان مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) قزوین نیز آئین راه اندازی این مرکز گفت: این نهاد دارای ۶۰ هزار مستمری گیر است.

حق گویان خاطرنشان کرد: هدف اصلی مراکز نیکوکاری ارتباط موثر با اشخاص حقیقی و حقوقی برای رفع نیازهای ضروری و توانمندسازی مستضعفان است.

امام خمینی جامعه کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر