کد خبر: 942162 A

استاندار قزوین:

استاندار قزوین گفت: زمان ساخت بیمارستان هزار تختخوابی در قزوین بسیار طولانی شده و باید هر چه سریع تر برای پیگیری واگذاری زمین این بیمارستان اقدام شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، هدایت اله جمالی‌پور در نشست بررسی و تعیین و تکلیف طرح ساخت بیمارستان یک هزار تختخوابی قزوین که با حضور مدیران دستگاه‌های مربوطه برگزار شد، اظهار کرد: در راستای ارتقای سلامت مردم و کیفی سازی خدمات درمانی، ساخت بیمارستان هزار تختخوابی قزوین باید هر چه زودتر پیگیری و عملیاتی شود.

 استاندار قزوین با اشاره به اینکه در حال حاضر با کمبود ۲ هزار تخت بیمارستانی در استان قزوین مواجه هستیم، افزود: ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان بسیار کم و شایسته مردم آن نیست.

جمالی پور ادامه داد: احداث بیمارستان هزار تختخوابی به دلیل برخی مسائل و مشکلات پنج سال مسکوت باقی مانده است.

وی ساخت این بیمارستان را برای استان ضروری دانست و گفت: با توجه به اینکه نیاز  به تخت‌های بیمارستانی در بخش‌های تخصصی زیاد است، بنابراین احداث این بیمارستان بخشی از نیاز استان را در آینده تامین خواهد کرد.

مقام عالی دولت در استان عنوان کرد:  در سال ۹۵ مقرر شده بود ۲۰۰ هکتار از اراضی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برای احداث بیمارستان هزار تختخوابی به دانشگاه علوم پزشکی واگذار شود و ما به ازای آن زمین در نقطه مناسب دیگری از سوی اداره کل مسکن و شهرسازی استان به دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) تحویل داده شود.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: شایسته نیست بعد از گذشت چندین سال کار واگذاری زمین در پیچ و خم بروکراسی اداری  باقی بماند در صورتی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) سال ۶۷ این زمین را از مسکن و شهرسازی خریداری کرده و ملکیت خصوصی دارد.

جمالی پور اضافه کرد: در حال حاضر بیمارستان هزار تختخوابی قم که 6 ماه بعد از قزوین قرار داد ساخت با مشارکت بانک پارساردگاد را منعقد کرده در مرحله سفت کاری است و در این شرایط شایسته نیست هنوز برسر واگذاری زمین بخواهیم بحث کنیم.

وی در پایان دستور داد امور اداری برای واگذاری زمین به دانشگاه علوم پزشکی در کوتاه‌ترین زمان با نظارت دادگستری قزوین انجام شود و همچنین یک میلیارد ریال هزینه نقل و انتقال زمین توسط استانداری پرداخت شود.

بیمارستان هزار تختخوابی قزوین قرار است با مشارکت بانک پاسارگاد در قالب مجموعه درمانی، تفریحی، گردشگری و آموزشی به  مساحت چهل و پنج هزار متر مربع احداث شود.

بیمارستان زمین سلامت گردشگری مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر