کد خبر: 938764 A

مدیرکل راهداری استان خبرداد:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین از توزیع ۷۲ هزار و ۹۴۰ حلقه لاستیک با صدور حواله در بین رانندگان خودروهای سنگین استان قزوین خبر داد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، جواد حق‌لطفی با اعلام این خبر گفت: توزیع لاستیک در بین رانندگان خودروهای سنگین به قیمت مصوب از تیرماه سال ۹۷ آغاز شده و تاکنون نیز ۷۶ هزار و ۵۲۰ حلقه لاستیک تهیه شده است.

مدیرکل راهداری استان اضافه کرد: میزان درصد جذب لاستیک نسبت به تعداد ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان ۷۲.۱ درصد است که پیگیری‌ها برای کاهش فاصله و مغایرت بین تعداد لاستیک‌های خریداری شده و حواله‌های صادر شده  از طریق برگزاری نشست با سازمان صنعت، معدن و تجارت با اتحادیه لاستیک فروشان در حال انجام است.

حق‌لطفی ادامه داد: تامین لاستیک مورد نیاز رانندگان در حوزه حمل بار و مسافر برعهده سازمان صنعت، معدن و تجارت و توزیع آن نیز در اختیار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بوده تا آن را در اختیار رانندگان دارای شرایط، یعنی دارندگان کارت هوشمند و پلاک استانی توزیع کند و البته اولویت توزیع براساس پیمایش ناوگان صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به فعالیت ۴۹ دفتر نمایندگی فروش لاستیک در سطح استان، تصریح کرد: برای دریافت لاستیک، پس از اختصاص سهمیه از سوی  وزارت صنعت، معدن و تجارت به هر استان و معرفی عاملان فروش، رانندگان براساس ظرفیت و پیمایش ناوگان خود حواله لاستیک مورد نیاز خود را  دریافت می‌کنند.

ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین دارای ۹ هزار و ۱۳ دستگاه در حوزه حمل کالا و ۹۷۵ دستگاه در بخش حمل مسافر است.

استان قزوین راهداری و حمل و نقل جاده ناوگان حمل و نقل وزارت صنعت معدن و تجارت کارت هوشمند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر