کد خبر: 934313 A

به منظور حفظ سلامت شهروندان؛

مسئول کمیته هماهنگی مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین گفت: با هدف حفظ سلامت و ارتقا مسائل بهداشتی شهروندان یک پایگاه سلامت در پایانه مسافربری قزوین راه اندازی می شود.

حمید گلناری در گفت و گو با خبرنگار ایلنا از قزوین اظهار کرد: با توجه به اینکه روزانه نزدیک به سه تا چهار هزار نفر در پایانه مسافربری قزوین تردد می کنند و این سازمان به همراه دفاتر مسافربری، باربری، کادر اداری و عوامل اجرایی آن  بالغ بر 800 پرسنل دارد، اهمیت این مکان را در مسائل بهداشتی دو چندان می کند، پس برگزاری کلاس های بهداشتی و حفظ سلامت آنان، رعایت نکات بهداشتی در اتوبوس ها و ساختمان ترمینال، تمهیدات بهداشتی و گندزدایی از جمله مسائل بهداشتی مورد توجه در این زمینه است.

مسئول‌کمیته هماهنگی مرکز بهداشت شهید بلندیان افزود: ارتقای وضعیت بهداشتی اتوبوس‌ها(خصوصا توزیع آب و مواد غذایی و صندلی های آنها)، بازسازی سرویس بهداشتی، راه اندازی هر ساله ایستگاه سلامت در مراسم اربعین حسینی، راه اندازی ایستگاه سلامت در طرح کشوری فشار خون، احداث خانه مادر کودک برای حمایت از مادران، تامین آسایش، شیردهی، نگهداری نوزادان و کودکان مسافران، نصب دستگاه اتوماتیک گندزدایی دست و راه اندازی ایستگاه های غربالگری سلامت رانندگان، مسافران و مراجعین در مبادی ورودی پایانه، برخی از اقدامات انجام شده مشترک شبکه بهداشت با پایانه مسافربری در خصوص مسائل حوزه بهداشت و درمان است.

گلناری ادامه داد: کنترل سلامت رانندگان و مسافرین در مبارزه با کووید 19، ارتقای وضعیت بهداشتی اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع داخل پایانه، راه اندازی تونل گندزدایی مخصوص خودروها و مسافرین، خرید دستگاه های تب سنج و فشار سنج و استفاده در ایستگاه های غربالگری سلامت و واگذاری فضا و غرفه های بهداشتی برای فعالیت مراقبان سلامت در مناسبت های مختلف، از دیگر همکاری های مرکز بهداشت بلندیان با پایانه مسافربری قزوین است و در اجرای طرح های بزرگ بهداشتی و مسائل سلامت محور، این سازمان همکاری مطلوبی با مرکز بهداشت داشته است.

وی بیان کرد: بنا بر توافق بین مرکز بهداشت شهید بلندیان و پایانه مسافربری قزوین مقرر شد  بخشی از فضای این مکان برای راه اندازی یک پایگاه سلامت استفاده شود تا دسترسی ساکنان منطقه را رفع کند. البته این پایانه از طریق 3 مرکز خدمات جامع سلامت شهدا، ولی عصر و فردوسی، خدمات نظام سلامت را دریافت می‌کند که مستلزم کارشناسی و بررسی بیشتری است.

این مسئول یادآور شد: از جمله سیاست های مرکز بهداشت شهید بلندیان، استفاده از ظرفیت ها و توان ادارات شهرستان در ارتقای شاخص ها و اهداف نظام سلامت است.

اتوبوس حوزه بهداشت و درمان سلامت کودکان مرکز بهداشت شهید بلندیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر