کد خبر: 934253 A

با هدف تسهیل و رفع موانع تولید؛

دبیر کارگروه ملی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از چند واحد تولیدی در شهرک های صنعتی استان قزوین بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، میثم زالی دبیر کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید در سفر یک روزه خود به استان قزوین ابتدا از یک واحد تولیدی فرآورده‌های پروتئینی و لبنی در شهرستان آبیک بازدید کرد.

تسهیلات بانکی و تخصیص نیافتن ارز جهت خرید مواد اولیه مهمترین مشکل این واحد تولیدی بود که در بازدید دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مطرح شد.

این واحد تولیدی فرآورده‌های پروتئینی و لبنی با یک هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری ثابت و ۳۴۲ هزار تن ظرفیت اسمی تولید در سال ۷۷  تاسیس و موجب اشتغالزایی ۳۶۰ نفر شده است.

زالی در ادامه از یک واحد تولیدی راکد و غیرفعال در زمینه پارچه گیل، رنگرزی نخ و گردبافی مستقر در شهر صنعتی البرز بازدید کرد که این واحد تولیدی در سال ۸۲ به علت زیان انباشته دچار رکود شد و هم اکنون باید برای تعیین تکلیف بدهی‌های شرکت از جمله تامین اجتماعی و واگذاری به سرمایه گذار جدید تصمیم گیری شود.

دبیر کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید در ادامه از یک واحد تولید گلوکز و فروکتوز در شهر صنعتی البرز بازدید کرد.

مشکل تامین ذرت جهت تولید محصولات و بدهی بانکی ۲ مشکلی بود که در بازدید این مسئول وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان شد.

یکی دیگر از بازدیدهای زالی از یک واحد تولید سیستم‌های تهویه مطبوع در شهر صنعتی البرز با ۶۷ میلیارد ریال سرمایه گذاری ثابت، ۵۴ هزار دستگاه ظرفیت اسمی تولید و ۲۹۷ نفر اشتغالزایی  بود.

در این بازدید مدیران این شرکت از میانگین تولید و فروش سه ساله اخیر خود به میزان ۳۱ هزار دستگاه سیستم تهویه و صادرات آنها به کشورهای ایتالیا، آلمان، هلند، چین و... صحبت کردند و رفع مشکلات تخصیص ارز، آزادسازی حساب ارزی شرکت و رفع مشکلات تامین اجتماعی را خواستار شدند.

ارز استان قزوین چین وزارت صنعت معدن و تجارت شهر صنعتی البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر