کد خبر: 932619 A

فرماندار البرز:

فرماندار شهرستان البرز گفت: مشکل پنج واحد تولیدی بزرگ در شهرستان البرز با همت دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله آب، برق و گاز و همچنین تخصیص تسهیلات لازم بانکی، در جهت تحقق شعار سال مرتفع و به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین،محمد نصیری اظهار کرد: پرداخت بدهی‌های شرکت ایران زاک، رفع مشکل برق و گاز شرکت کلاچ و تقسیط کردن بدهی‌های مربوطه و همکاری با شرکت کاشی الوند در خصوص تخصیص زمین لازم برای توسعه این واحد تولیدی، از جمله اقدامات انجام شده در خصوص احیای دوباره و ایجاد اشتغال‌های جدید این واحدها در شهرستان البرز بوده است.

فرماندار البرز ادامه داد: رفع مشکل واحدهای صنعتی تولی‌پرس و اشکان چینی در بخش گاز و برق با هماهنگی دستگاه‌های خدماتی و کمک در راستای افزایش ظرفیت تولید و اشتغال جدید این واحدها نیز از دیگر اقدامات به عمل آمده در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و جهش تولید بوده است.

نصیری اضافه کرد: در همین راستا، خوشبختانه اواخر سال گذشته و با تخصیص ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی دولت اعتبار توانستیم پس از سال‌ها، ضمن پرداخت بدهی‌ها و خرید تجهیزات لازم، بیمارستان رحیمیان را برای شهروندان الوندی راه‌اندازی دوباره کنیم.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخش کشاورزی این شهرستان، خاطرنشان کرد: با مساعدت و همراهی دولت در جهت رفع مشکل کم آبی، یکپارچه سازی اراضی و قطره‌ای کردن زمین‌های کشاورزی منطقه در دستور کار جدی قرار گرفت.

به گفته این مسئول، هوشمندسازی چاه‌های آب کشاورزی، با کاهش سطح کشت و افزایش میزان تولید با استفاده از روش‌های علمی جهت بالا بردن راندمان تولید، توانستیم طی چند سال گذشته رتبه‌های شاخص کشوری و استانی را در خصوص تولید ذرت و کلزا کسب کنیم.

فرماندار البرز یادآور شد: باید تلاش کنیم تا با حمایت و تشویق عوامل تولید در بخش صنعت و کشاورزی بتوانیم ضمن رفع کمبودهای داخلی و رفع نیاز شهروندان به کالاهای اساسی، گام‌های مثبت و سازنده‌ای را جهت تحقق نامگذاری‌ شعار سال، برداریم.

نصیری ادامه داد: امسال نیز در راستای جهش تولید به عنوان شعار سال، خوشبختانه اقدامات خوبی در سطح شهرستان البرز صورت گرفته و قصد داریم در بخش صنعت و کشاورزی با رفع هرگونه مانع تولیدی، به اهداف و برنامه‌های از پیش تعیین شده خود برسیم.

شهرستان البرز به عنوان یکی از مناطق صنعتی و کشاورزی با مرکزیت شهر الوند در ۱۵ کیلومتری شرق قزوین واقع شده است.

برق زمین کشاورزی گاز افزایش ظرفیت تولید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر