کد خبر: 932325 A

مدیرکل راهداری استان خبرداد:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین از تعیین و اجرای شاخص جدید نرخ حمل کالا در استان قزوین بر اساس تن - کیلومتر با نرخ جدید خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، جواد حق‌لطفی با بیان اینکه محاسبه نرخ حمل کالا براساس تن - کیلومتر از مطالبات رانندگان خودروهای سنگین ناوگان بار بوده، گفت: در پاسخ به درخواست‌های ارایه شده از سال گذشته موضوع شاخص نرخ حمل بار براساس تن - کیلومتر برای محاسبه در پرداخت دستمزد رانندگان در دستور کار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور قرار گرفت و به این ترتیب شاهد تغییر در شاخص نرخ حمل بار شدیم.

  مدیرکل راهداری استان با اشاره به اینکه شاخص یاد شده با توجه به تغییر قیمت و اقلام هزینه‌ای ناوگان به صورت دوره‌ای به روز رسانی شده و در شهریور ماه سال گذشته هم افزایش یافته بود، افزود: امسال پس از تشکیل جلسات متعدد و ارایه لیست هزینه‌ها از سوی انجمن‌های صنفی شرکت‌های حمل و نقل کالای جاده‌ای و انجمن رانندگان حمل و نقل کالا در کشور، مشخص و ابلاغ شده است.

به گفته حق لطفی، در به روزرسانی و متوازن سازی شاخص نرخ حمل، مواردی چون بیمه بدنه، بیمه تامین اجتماعی، هزینه سوخت، کارت هوشمند، عوارض، پارکینگ و سایر موارد از جمله عوامل مهم و تاثیرگذار محسوب شده است.

وی اضافه کرد: در این راستا با توجه به بخشنامه ابلاغ شده از سوی سازمان راهداری، تمهیدات لازم برای به روزرسانی و متوازن سازی نرخ حمل مسیرها در نشست مشترک با روسای انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل کالای جاده‌ای استان و انجمن صنفی رانندگان کالای جاده‌ای انجام و قزوین از نخستین استان‌هایی بود که متوازن سازی نرخ حمل بار براساس این شاخص را از ابتدای تیرماه اجرایی کرده است.

استان قزوین جاده راهداری و حمل و نقل جاده شاخص نشست مشترک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر