کد خبر: 930147 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان:

سال گذشته مجوز چاپ بیش از دو هزار و ۵۰۰ تُن محصولات صادراتی در سطح استان قزوین صادر شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمدحسین اسماعیلی با اعلام این خبر گفت: محصولات صادراتی از جمله مواد غذایی و بهداشتی و صنعتی که برای صادرات بسته‌بندی می‌شوند برای بسته بندی ها از جمله کارتن، لیبل، سلفون، قوطی و بروشورهای تبلیغی و... استفاده می کنند که پیش از چاپ باید مجوز محتوایی دریافت کنند و صدور این مجوزها بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی یادآورشد: از آنجایی که استان قزوین یک استان صنعتی با شهرک‌ها و کارخانجات متعدد است این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

اسماعیلی افزود: در سال ۱۳۹۸ برای دوهزار و ۵۰۴ تُن محصولات صادراتیِ استان قزوین، از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مجوز محصولات فرهنگی صادر شده که در این شرایط تحریمی رقم قابل ملاحظه ای است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اضافه کرد: مقصد این صادرات کشورهایی نظیر عراق، ترکمنستان، افغانستان و... بوده و چاپخانه های استان این محصولات را چاپ کرده اند که این روند در سالجاری نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

به گفته وی در استان قزوین ۱۴۴ واحد چاپی و چاپخانه فعالیت دارند که از این حیث یکی از استانهای فعالِ کشور در حوزه چاپ محسوب می شود.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ترکمنستان فرهنگ و ارشاد مواد غذایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر