کد خبر: 930068 A

استاندار قزوین :

استاندار قزوین گفت: ظرفیت‌ها مناسبی در جامعه فراهم است که در صورت رعایت شاخص‌های توسعه امکان رشد و توانمندسازی محرومان در جامعه وجود دارد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، هدایت اله جمالی‌پور در اولین همایش راهکارهای بکارگیری مجازات‌های جایگزین حبس و جرائم نقدی که با حضور معاون حقوقی و پارلمانی کمیته امداد در دادگستری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: شرایط درخشانی را می‌توان تا سال ۲۰۲۵ در کشور فراهم ساخت که یک فقیر هم در جامعه وجود نداشته باشد.

استاندار قزوین اضافه کرد: ظرفیت‌ها و منابع خوبی در جامعه فراهم است و اگر شاخص‌های توسعه به خوبی رعایت شود، امکان رشد و توانمندسازی محرومان در جامعه وجود دارد.

جمالی پور تاکید کرد: سند چشم انداز ۲۰ ساله ایران نشان می‌دهد که افق جمهوری اسلامی در حوزه توسعه درخشان است و تنها کافی است که با همکاری همه دستگاه‌ها به این مهم دست یافت.

وی تصریح کرد: همه آحاد جامعه باید با هم کار کنند و ایران را در کنار یکدیگر بسازند، چون هرگونه افتراق باعث می‌شود تا تولید ثروت در جامعه با کندی مواجه شده و از هدف اصلی دور بماند.

مقام عالی دولت در استان با بیان اینکه شرایط تولید ثروت در جامعه فراهم است، ادامه داد: بررسی‌ها نشان داده که منابع کشور می‌تواند تا سقف ۶۰۰ میلیون نفر را توانمند سازد و این مهم امروز برای ۸۵ میلیون نفر جمعیت کار چندان دشواری نیست.

جمالی‌پور اضافه کرد: ظرفیت انسانی کشور بی‌نظیر است و اگر تعهد و همت سرلوحه قرار گیرد، قطعا می‌توان ثروت‌های بسیاری در جامعه ایجاد کرد.

مقام ارشد اجرایی استان با قدردانی از همراهی دستگاه قضایی با امورات اجرایی گفت: خوشبختانه مقامات قضایی قزوین فراجناحی و بر اساس منافع ملی اقدام می‌کنند و باید از این فرصت در راستای حل مشکلات جامعه و پیشبرد اهداف نظام و انقلاب بهره‌برد.

جمالی پور در خصوص کمیته امداد نیز بیان کرد: امروز کسانی هستند که به خاطر شرایط دشوار عصر حاضر به سختی زندگی می‌کنند و وظیفه همه ما حمایت از آن قشر است، به طور حتم کمیته امداد از جمله نهادهایی است که می‌تواند به معیشت گروههای نیازمند کمک کند و ما امروز به چنین نهادهایی بیش از پیش نیاز داریم.

جامعه حبس رشد شاخص معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر