کد خبر: 929905 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان خبرداد:

مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین از پذیرش چهار هزار و ۵۰۰ دانش آموز در مدارس شاهد استان قزوین خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حسنعلی اصغری با اعلام این خبر گفت: ثبت نام دانش آموزان در این مدارس فقط از طریق سامانه سجا امکان‌پذیر است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اظهار کرد: جلوگیری از اعمال نفوذ، صرفه‌جویی در زمان، تسهیل در ارائه‌ خدمات و رعایت عدالت از مهمترین اهداف ثبت‌نام اینترنتی دانش‌آموزان در مدارس شاهد است .

اصغری آدرس سامانه سجا را به نشانی اینترنتی saja.medu.ir اعلام کرد و یادآورشد : عده‌ای افراد سودجو و فرصت طلب از طریق سایت‌های متفرقه در فضای مجازی نسبت به نام نویسی دانش آموزان در مدارس شاهد اقدام می‌کنند که خانواده‌ها باید مراقب کلاه‌برداری این افراد باشند .

وی با بیان اینکه برای ثبت نام دانش آموزان با شرایط عادی در مدارس شاهد مانعی وجود ندارد، تصریح کرد: اولویت با ثبت نام فرزندان شهید، ایثارگر، جانباز، فرهنگی، نظامیانی که در منطقه امنیتی و عملیاتی دارای نامه باشند، است و همچنین فرزندان کارمندان اداره بنیاد شهید، امتیاز خاصی برایشان در نظر گرفته شده است.

این مسئول با بیان اینکه ثبت‌نام در این مدارس اولویت‌بندی شده و خانواده‌های شاهد و ایثارگر در اولویت نخست قرار دارند، افزود: ثبت نام دانش‌آموزان ابتدایی از اول تا ۲۰ خرداد انجام شده و ثبت نام پایه هفتم دوره متوسطه اول از اول تیر ماه آغاز و به مدت ۲ هفته متقاضیان مهلت ثبت‌نام دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اضافه کرد: همچنین دانش‌آموزان پایه دهم دوره متوسطه دوم نیز از پنجم تیر ماه به مدت ۲ هفته مهلت دارند در مدارس شاهد قزوین ثبت‌نام کنند.

اصغری میزان شهریه دریافتی درمدارس شاهد در دوره ابتدایی را حداکثر ۸۰۰ هزار تومان، متوسط اول یک میلیون تومان و متوسط دوم را یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: این میزان شهریه در مناطق مختلف با توجه به شرایط خانواده‌ها کمتر از این رقم نیز خواهد بود.

استان قزوین دارای ۱۳ مدرسه شاهد در مقاطع مختلف تحصیلی است .

آموزش و پرورش استان استان قزوین دانش آموز فضای مجازی مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر